Domů / PRO PSY
Proč zvolit právě krmiva z Hulína

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

Dárkové poukazy
Chcete udělat radost své drahé polovičce a nevíte si rady s výběrem zboží? Dárkovým poukazem to vyřešíte elegantně. V nabídce 300,- 500,- 1000,- 2500,-

 

 

 

 

 

 

Odběr novinek
Rybolov na Zámečku

Zboží 14 / 68

KRMIVO PRO PSY - Granule 8 mm - Lisované za studena, 2,5 kg


104 hodnocení Kód: GRP3110 SUPER CENA
Granulované krmivo pro psy, s nižším obsahem tuku, lisované za studena z tepelně upravených rostlinných surovin a vysokým obsahem přirozených živočišných složek. Více informací níže v "Popisu výrobku".
Výrobce: Krmiva HulínKrmiva Hulín
Dostupnost: Připraveno k odeslání
109 Kč
125 Kč , plus doprava
( 50 Kč /kg)
 
Porovnat Přidat do oblíbených
KRMIVO PRO PSY - Granule 8 mm - Lisované za studena, 2,5 kg

 

Nízkotučné krmivo granulované za studena, při teplotě do 45 °C ! 

! Bohatá směs živočišných surovin s kvasnicemi !

 

  • Jak se dělají krmiva pro psy granulovaná za studena: Za studena lisovaná krmiva pro psy jsou vyrobena technologií lisováním suché směsi - granulací, kdy teplota při zpracování nepřesáhne cca 45 °C. Jednotlivé suroviny jsou semlety na středně hrubé částice o velikosti cca 1-2 mm. Po slisování tak mají granule o 30% menší objem, nežli krmiva extrudovaná.

Lisování probíhá na speciálně upravené matrici, která granuluje směs při nízké teplotě díky vyššímu obsahu tuku v krmivu a tím i snadnějšímu prostupu skrz díry matrice, kdy se krmivo tolik nezahřívá třením.

Tato studená technologie výroby garantuje, že prakticky všechny přirozené vitamíny, minerály a ostatní bio aktivní látky zůstanou ve své původní podobě. Přírodní vitamíny na rozdíl od umělých, nezatěžují orgány látkové výměny (játra, ledviny), což bývá častá příčina alergií, nebo kožních problémů. Vysoké hodnoty vitamínů a minerálů, uměle přidávaných mnohými výrobci, nemusí být proto zrovna výhrou pro zdraví psa!

Za studena lisovaná krmiva nebobtnají v žaludku psa díky hruběji mletým surovinám,(minimální riziko torze = přetočení žaludku ). Přirozený obsah vlákniny z ovocné a zeleninové dřeně, zajistí intenzívní trávení ve střevě, nedochází pak ke snížení peristaltiky střev = jejich pohybu a k usazování zbytků potravy na jejich stěnách, čímž se zanášejí mikroklky ( drobné výběžky střevní stěny ) jenž zvyšují povrch střev a tím i schopnost vstřebávání živin z potravy.

  • Obsah surovin - řazeno sestupně:  Masová moučka ( směs 30% hovězí a 70% vepřové moučky ) - 35 %, lojové hovězí škvarky 12 %, sladkovodní rybí moučka 10 % ( vyrobeno v ČR ). Extrudovaná pohanka, zelený hrášek, jáhly a rýže. Sušená jablečná a mrkvová dřeň, extrudované kukuřičné klíčky,  pivovarské kvasnice, pšeničné klíčky, extrudovaný len, tepelně ošetřené vaječné skořápky - moučka ( vyrobeno v ČR ), rybí tuk ze sladkovodních ryb ( vyrobeno v ČR ), lososový olej, inaktivované kvasniceprobiotikum pro zlepšení trávení a zvýšení imunity organizmu.

Celkem máme ve směsi:  60 % živočišných surovin + 5 % kvasnic, 13 % jablečné a mrkvové dřeně, 14 % extrudovaných rostlinných surovin, 4 % živočišných olejů a 4 % ostatních surovin.

Obsah přirozených živin na 1 kg krmiva: NL ( hrubý protein ) - 29 %, Tuk – 11,5 %, Vláknina - 3,5 %, Sacharidy - 2,3 %. Škrob 14 %. Popel - 10 %.

Poznámka: Sacharidy pochází z ovoce a zeleniny, jde tedy o jednoduché cukry - fruktózu a glukózu, které jsou pro psa přijatelné. Vápník ( Ca ) pochází z větší části ze skořápek vajec, kde je ve vysoce využitelné formě pro organizmus psa. Popel je laboratorní, krmivářská hodnota a jde o označení zbytku při spálení jednotky směsi. Je to nespalitelný podíl ve směsi a jde převážně o minerální látky. ( Nejde o popel přidaný do krmiva, jak je to mezi laickou veřejností v povědomí ! ) Jsou zde vyjmenovány jen některé základní živiny, Proto jejich součet netvoří 100 % !

Vitamíny:  A – 14700 mj., D3 – 451 mj., E -19 mg, B1 – 7,3 mg, B2 – 5,8 mg, B6 - 4,1 mg, B12 - 34 mcg, B8 = Cholin – 610 mg.

Minerály:  Ca – 3,5 %, P – 1,7 %, Na – 0,5 %, Cu – 7 mg, Fe – 219 mg, Zn – 39 mg, Se – 0,1 mg.

Energetická hodnota:   13,70  MJ / kg  =  3275 kcal / kg

  • Charakteristika krmiva:  Směs je středně tučná, s vyšším obsahem proteinů, granulovaná do granulek o průměru 8 mm a délce 20 - 30 mm. Barva je středně až tmavě hnědá. Má jemnou masovo – olejnatou vůni. 

Krmivo není chemicky konzervováno, dochucováno digestivy - ochucovadly, přibarvováno ani aromatizováno! Tuky jsou stabilizovány vitamínem E - tokoferol - přímo od prvovýrobce. Obsahuje menší podíl cukru z ovoce a zeleniny. Údaj je významný jen pro psy s cukrovkou.

  • Doporučené použití:  Krmivo je vhodné především pro nevybíravé psy s velkým apetitem, střední a větší plemena, pro zdravé psy, mladého až staršího věku, bez alergií a cukrovky. Pro mini plemena, štěňata a staré psy nad cca 14 let toto krmivo nedoporučuji. 

Protože jde o méně tučné krmivo, bez ochucovadel, nemusí všem psům chutnat, zvláště jsou-li zvyklí na levnější průmyslová krmiva, kde je chutnost doháněna ochucovadli a pes je na nich již "závislý". 

Doporučuji proto ke krmivu přidat nějaký živočišný tuk, např. lososový olej, rybí olej, drůbeží tuk, aj. Především je to nutné u aktivních psů, takto zvýšit kalorickou hodnotu těchto granulí.

Přídavek tuku: cca 5 - 10 % = 50 - 100 ml / kg krmiva  podle velikosti a aktivity psa. Tukem zalejte porci granulí a promíchejte - nejlépe protřepáním v misce.

Pravidelné podávání lososového oleje předchází, nebo i potlačuje některé typy kožních alergií a výrazně zlepšuje kvalitu a lesk srsti. Potvrzeno osobní praxí naší i zákazníků.

Vynikajícím a chutným zdrojem tuku jsou i lojové škvarky, které také nabízíme. Doporučujeme je pro zvýšení chutnosti granulí přikoupit a přimíchat je v množství cca 10 - 20 %, podle fyzické zátěže psa a teploty okolí, kde přebývá. V zimě pes potřebuje mnohem více energie na hrazení teploty těla, především ti co nocují venku. Navíc výrazně zchutníte krmnou dávku.  

Přechod na nové krmivo:  U některých psů může chvíli trvat, než si na tento typ krmiva zvyknou a může je postihnout v prvních dnech průjem ( mikroflora střev se musí adaptovat na nové složení krmiva ). Jde většinou o psy stabilně krmené průmyslovými krmivy a minimem čerstvého masa. Tady doporučujeme pozvolný přechod na naše krmivo. U psů krmených pestrou stravou a masem k tomuto nedochází.

  • Dávkování a množství krmiva je pro každého psa velmi individuální. Nelze striktně stanovit tabulkovou hodnotu množství krmiva, kterou má pes sežrat za den. Každý pes má vlastní, specifický metabolismus a tím také jiné nároky na výživu, a to i podle fyzického zatížení, ročního období, rychlosti vlastního metabolismu, stáří, atd.

Orientační spotřeba krmiva pro psa:  Obecně lze doporučit 16 - 18 g krmiva / kg živé váhy psa, dle jeho aktivity.

  • Doporučená doba spotřeby a skladováníBerte naše krmivo jako směs přírodních produktů, která je bez chemických konzervantů, pouze vysušená a s přirozenými surovinami. Sice máme zkušenosti, že granule vydrží i delší dobu, než zde uvádíme, ale žádné přirozené surovině dlouhá skladovatelnost neprospívá, především chuťově. 

V letním horkém období ( nad 22 °C ), pokud nemáte chladnou místnost s teplotou do cca 18 °C, doporučuji spotřebovat nejlépe do 30 dnů. A rozhodně nemít krmivo v PVC obalech - hrozí, že se zapaří !

 

V chladném a zimním období nechte krmivo v nevytápěné místnosti ( garáž, zastíněná veranda, průjezd, dílna, aj. ), vydrží pak mnohem déle, doba spotřeby se tak prodlouží až na 3 - 4 měsíce - při teplotě do 12 °C. Občas krmivem lehce protřepejte.

Uchovávejte krmivo v prodyšných obalech - papírový, nebo tkaný PP pytel ( na obilí ), ne však pokud možno v PVC obalech ( igelitový sáček, taška, PVC pytel, sud, aj. ). Je u nich riziko kondenzace vody na stěnách obalu díky kolísání okolní teploty, tím zvlhnutí a následné zaplísnění. Když už budete mít krmivo v plastovém obalu, mějte ho alespoň pootevřený a zabraňte větším, náhlým změnám okolní teploty.

Prodyšné obaly s krmivem mějte na podložce - paleta, karton, dřevo, ne na holém betonu, dlažbě či železu, opět hrozí zaplísnění ve stykové části s takovýmto povrchem, který vede dobře teplotu a ta se často mění a tím se kondenzuje uvnitř obalu voda !

NESKLADUJTE KRMIVO SPOLEČNĚ S POTRAVINAMI !

! Mikroorganizmi, které psovi neuškodí, mohou vážně infikovat člověka !

 

Specifikace
Váha 2.5 kg
Alternativy a podobné
Lososový olej - NATURAL EXTRA - pro psy, 500 ml Lososový olej - NATURAL EXTRA - pro psy, 500 ml Kód: SRP-01011 TOP KVALITA NEJŽÁDANĚJŠÍ
Bezvodý, extra čistý, lososový olej za studena lisovaný, v chladu netuhne, bez příměsí…
100 Kč
Detail
Olej z Tresčích jater - pro psy, 500 ml Olej z Tresčích jater - pro psy, 500 ml Kód: OTP14 AKČNÍ CENA
Velmi kvalitní, jednodruhový, rybí olej pocházející ze zpracování jater vybraných druhů…
15 %
105 Kč
Detail
KRMIVO PRO PSY - Extrudované - S LOSOSOVÝM OLEJEM, 2,5 kg KRMIVO PRO PSY - Extrudované - S LOSOSOVÝM OLEJEM, 2,5 kg Kód: GREXL200
Inovovaná receptura - 30 % syrového rybího masa z Tresky + mořská řasa Kelp, lososová…
175 Kč
Detail
K tomuto produktu můžeme doporučit
Pivovarské kvasnice - pro koně, 1 kg Pivovarské kvasnice - pro koně, 1 kg Kód: PKPK10
Vynikající surovina pro nemocné koně, stará zvířata, koně v rekonvalescenci, nebo v zátěži .
82 Kč
Detail
KRMIVO PRO PSY - Extrudované - S LOSOSOVÝM OLEJEM, 30 kg KRMIVO PRO PSY - Extrudované - S LOSOSOVÝM OLEJEM, 30 kg Kód: GREXL204
Inovovaná receptura - 30 % syrového rybího masa z Tresky + mořská řasa Kelp, lososová…
1.380 Kč
Detail
Lososový olej - NATURAL EXTRA - pro ryby, 1 l Lososový olej - NATURAL EXTRA - pro ryby, 1 l Kód: LOE200
Výběrový olej z norského lososa, bezvodý, v chladu netuhne, vhodný i do studené vody,…
178 Kč
Detail
Rybí tuk - Ze sladkovodních ryb, 1 l Rybí tuk - Ze sladkovodních ryb, 1 l Kód: RTSL11
Rybí tuk ze sladkovodních druhů ryb, v chladu pod 15 °C pozvolna tuhne. Česká výroba.
88 Kč
Detail
Hodnocení
Ověřený zákazník z Heureky hodnotil: Čas: 10:30 Datum: 15.03.2019
Jedná se o krmení pro pejska, jemu chutná, já to nezkoušel a tak více hodnotit nemohu
Jan hodnotil: Čas: 19:25 Datum: 20.02.2017
Zatím nejlepší krmivo - a zkoušeli jsme toho dost. Pejskům - Čivava a Jorkšír - chutnají skoro až moc, jsou ve výborné kondici a mají lepší srst. Všem doporučuji. Dávám pět hvězdiček.
Miloslav hodnotil: Čas: 13:30 Datum: 06.02.2015
Milan,přidávám do syrového masa. Krmím pět psu velkých plemen od štěněte až po osmi letého psa a nebyl žádný problém. Psum chutnají jsou ve výborné kondici a mají nádherné osrstění. Všem doporučuji. Dávám pět hvězdiček.
Petra hodnotil: Čas: 08:37 Datum: 23.09.2014
Bohužel, pes se po granulích pozvracel a probděl polovinu noci. Již nebudu dál zkoušet. Chtěla jsem jako alternativu k syrovému masu.
hodnotil: Čas: 11:13 Datum: 17.02.2014
Dala jsem je svému štěňátku velkého plemene a vývoj probíhal standardně. Granulky jí moc chutnaly
hodnotil: Čas: 09:13 Datum: 09.01.2014
Nejlepší krmivo pro psy! Krmím tím dvě feny velkého švýcarského salašníka cca rok a jsou ve špičkové kondici. Nádherná srst, obrovská vitalita, vynikající trávení... Přidávám syrové ovoce nebo zeleninu, zaleju lososovým olejem, několikrát týdně syrové vepřové nohy. Je potřeba dát zpočátku pozor na dávkování - jsou "těžké". Zatím jsem nepotkal lepší krmivo. A to nezmiňuju cenu...
Zboží 14 / 68

O NÁS

Naše firma je v současné době jednou z největších, ryze českých firem, zabývajících se specializovanou výrobou a následným prodejem vlastních výrobků pro sportovní rybolov. Dnes již vyrábíme přes 400 druhů výrobků z vlastních receptur. Dále vyrábíme krmiva pro psy a ostatní zájmové chovy.

 

Adresa provozovny

Kostelní 988
768 24 Hulin

Telefon - účtárna: +420 603 805 809
Po - Pá 8.00 - 15.00

Telefon - poradenství - +420 739 050 079
Po - Ne 7.00 - 20.00

Email:

Poradenství: krmiva.hulin@seznam.cz

Expedice: expedice.krmivahulin@seznam.cz