Domů / PRO PSY
Proč zvolit právě krmiva z Hulína

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

Dárkové poukazy
Chcete udělat radost své drahé polovičce a nevíte si rady s výběrem zboží? Dárkovým poukazem to vyřešíte elegantně. V nabídce 300,- 500,- 1000,- 2500,-

 

 

 

 

 

 

Odběr novinek
Rybolov na Zámečku

Zboží 34 / 68

KRMIVO PRO PSY - Extrudované - S LOSOSOVÝM OLEJEM, 2,5 kg


54 hodnocení Kód: GREXL200
Inovovaná receptura - 30 % syrového rybího masa z Tresky + mořská řasa Kelp, lososová moučka, hovězí kolagen, pivov. kvasnice, aj. Šetrně extrudované krmivo pro psy výrazně napuštěné lososovým olejem.
Výrobce: Krmiva HulínKrmiva Hulín
Dostupnost: Připraveno k odeslání
152 Kč
175 Kč , plus doprava
( 70 Kč /kg)
 
Porovnat Přidat do oblíbených
KRMIVO PRO PSY - Extrudované - S LOSOSOVÝM OLEJEM, 2,5 kg

 

! Napuštěno lososovým olejem ! 

! Vysoký obsah přirozených vitamínů a minerálů z ryb, řas a kvasnic !

! Bohatá směs živočišných surovin s kolagenem a minimem škrobu !

Průměr cca 10 mm 

 

 

  • Obsah surovin - řazeno sestupně: Syrové rybí maso z Tresky 30 %, hovězí a vepřová masová moučka 16 %, rýže, rybí moučka 10 %, jablečná dřeň, pohanková mouka, lojové hovězí škvarky 7 %, zelený hrášek, pšeničné klíčky, lososový olej, přirozený hovězí kolagen ( výroba v ČR ), pivovarské kvasnice, hnědá mořská řasa Kelpa, vaječné skořápky - moučka, inaktivované kvasnice - probiotikum pro zlepšení trávení, aj.

Celkem máme ve směsi: 70 % živočišných surovin + 5 % pivovarských kvasnic, 14 % rostlinných surovin, 8 % živočišných olejů a 3 % ostatních surovin

Obsah přirozených živin na 1 kg krmiva: NL ( hrubý protein ) - 28 %, Tuk – 19 %, Vláknina - 3,5 %, Škrob 18 %, Sacharidy - 1 %, Popel - 8 %.  

Poznámka: Sacharidy pochází z ovoce a zeleniny, jde tedy o jednoduché cukry - fruktózu a glukózu, které jsou pro psa přijatelné. Popel je krmivářská hodnota a jde o nespalitelný podíl ze směsi, což jsou převážně minerální látky. Nejde o popel přidaný do krmiva, jak je to mezi laickou veřejností v povědomí ! Jsou zde vyjmenovány jen některé základní živiny, proto jejich součet netvoří 100 % !

Vitamíny:  A – 2.500 mj., D3 – 280 mj., E - 17 mg, B1 – 5,58 mg, B2 – 4,5 mg, B6 - 3,45 mg, B12 - 25,34 mcg, B8 = Cholin – 753 mg.

Minerály:  Ca – 2,9 %, P – 1,6 %, Na – 0,49 %, Cu – 6,65 mg, Fe – 202 mg, Zn – 35 mg, Se – 0,1 mg, Jód - 8,5 mg.

Nepřidáváme premixy synteticky vyráběných vitamínů ani minerálů. 

Energetická hodnota:   15,30  MJ / kg  =  3657 kcal / kg

  • Jak vyrábíme naše Extrudované krmivo pro psy: Extruze je tepelná úprava surovin za vysokého tlaku a teploty. Ve speciálním stroji - extruderu se směs surovin, pomocí soustavy šneků a přepážek, silně stlačí tak, že dojde k rychlému zahřátí směsi až na teploty okolo 120 °C. Tím dojde prakticky k uvaření všech surovin, ke ztekucení škrobů a zkrácení bílkovinných řetězců. Celý proces trvá řádově několik sekund, takže jde o tzv. šokové zahřátí, které je relativně šetrné k živinám surovin.

Velké extrudery jsou nejen technologicky, ale také energeticky, velmi náročná zařízení! Při velkovýrobě, nelze míchat směsi z mnoha surovin a je třeba dodržovat velmi přesně a důsledně recepturu a hlavně mít vše velmi jemně namleto až do pudrovité struktury, jinak nelze udělat komerčně hezký tvar výrobku - kostičky, kroužky, aj. To omezuje skladbu průmyslových směsi jen na několik málo druhů základních surovin a zbytek se dohání premixy ( směsmi ) aminokyselin, vitamínů, minerálů a především dochucovadel.

Jelikož vlastníme malý typ extruderu, který má možnost regulace vstřiku vody do pracovního prostoru, můžeme takto upravovat teplotní i tlakové podmínky uvnitř šnekové soustavy a tím i používat velmi variabilní a surovinově bohaté směsi, které mohou mít i hrubší strukturu. Abychom nemuseli dosahovat pro úplné uvaření surovin vysokých teplot až 120 °C a byly tak šetrnější k obsaženým živinám v nich, používáme již tzv. předvařené suroviny. To jsou suroviny částečně tepelně upravené např. napařením v přehřáté páře. Další opracování tak už nevyžaduje vysoké teploty, potřebné pro úpravu škrobů.

Náš extruder, který jsme si ještě navíc specificky upravili, tak může pracovat i při teplotě okolo 90 - 100 °C a zvládne i surovinově bohaté, hrubější směsi. Díky tomu můžeme mít ve směsích suroviny, které by jinak extrudovat ve velkých průmyslových extruderech vůbec nešly. Jedinou nevýhodou je jen to, že nedosáhneme ideální a komerčně vzhledný tvar výrobku, což ale psům jistě vadí ze všeho nejméně! 

  • Z čeho směs mícháme: Použitím rostlinných surovin s minimem škrobu, např. zeleninové a ovocné dřeně, pšeničných a kukuřičných klíčků, pohanky, aj. jsme dosáhli velmi nízkého obsahu škrobu, který není pro psy zrovna přínosem ve výživě.

Nepoužíváme ani suroviny s vysokým obsahem lepku - pšenice, ječmen, aj. Nejde však o plně bezlepkovou směs, lepek se může ve stopách vyskytovat.

Některé živočišné i rostlinné suroviny, které jsou v naší směsi, nelze v průmyslové velkovýrobě vůbec použít pro jejich nezpracovatelnost v automatizovaných technologiích, protože by zalepily dopravní cesty - např. lojové škvarky, syrová jablečná a mrkvová dřeň, syrové rybí maso, aj.

Směs s těmito surovinami se musí míchat pozvolna za určitých podmínek a s notnou dávkou ruční práce. Proto je složení našeho krmiva velmi ojedinělé na českém trhu!  

  • Charakteristika krmiva:  Směs je extrudovaná do nepravidelných pelet o průměru cca 10 - 14 mm. Krmivo není konzervováno, dochucováno, přibarvováno ani aromatizováno. Lososový olej je stabilizován vitamínem E - tokoferol - přímo od výrobce. 

Pelety mají přirozenou, tmavě hnědou barvu, mastný vzhled a masovou vůni po použitých surovinách.

  • Doporučené použití:  Krmivo je vhodné pro zdravé aktivní psy bez sklonu k obezitě, střední a velká plemena, mladého až staršího věku, bez alergií a cukrovky. Nehodí se pro mini plemena - krmivo je poměrně velké i tvrdé.  Pro mini plemena vybírejte v kategorii superprémiových krmiv.

Přechod na nové krmivo: U některých psů může chvíli trvat, než si na tento typ krmiva zvyknou a může je postihnout v prvních dnech průjem ( mikroflora střev se musí adaptovat na nové složení krmiva ). Jde většinou o psy stabilně krmené průmyslovými krmivy a bez příjmu masa. Tady doporučujeme pozvolný přechod na naše krmivo. U psů krmených pestrou stravou a masem k tomuto nedochází.

  • Dávkování a množství krmiva je pro každého psa velmi individuální. Nelze striktně stanovit tabulkovou hodnotu množství krmiva, kterou má pes sežrat za den. Každý pes má vlastní, specifický metabolismus a tím také jiné nároky na výživu, a to i podle fyzického zatížení, ročního období, rychlosti vlastního metabolismu, stáří, atd.

Orientační spotřeba krmiva pro psa:  Obecně lze doporučit 16 - 18 g krmiva / kg živé váhy psa, dle jeho aktivity.

  • Doporučená doba spotřeby a skladování:  Berte naše krmivo jako směs přírodních produktů, která je bez konzervantů a s přirozenými surovinami. Sice máme zkušenosti, že pelety vydrží i delší dobu, než zde uvádíme, ale žádné přirozené surovině dlouhá skladovatelnost neprospívá, především chuťově. 

V letním horkém období ( nad 22 °C ), pokud nemáte chladnou místnost s teplotou do cca 18 °C, doporučuji spotřebovat nejlépe do max. 30 dnů. A rozhodně nemějte krmivo v PVC obalech - krmivo je tukované a hrozí, že se zapaří. Přesypejte krmivo do papírových pytlů, nebo sudů, na přepravky, nebo alespoň do tkaného pytle bez PVC vložky, a nechte pootevřené, aby krmivo "dýchalo". Je vhodné mít krmivo mimo obytné místnosti, pro jeho masové aroma.

V zimním období nechte krmivo v nevytápěné místnosti ( garáž, zastíněná veranda, průjezd, dílna, aj. ), vydrží pak mnohem déle, doba spotřeby se tak prodlouží až na 2 - 3 měsíce - při teplotě do 8 °C. Občas krmivem lehce protřepejte.

Pytle mějte v suché, nevytápěné místnosti a na podložce - paleta, karton, dřevo, ne na holém betonu, dlažbě, či železu - kondenzuje se na krmivu voda a může v místě dotyku splesnivět !

NESKLADUJTE KRMIVO SPOLEČNĚ S POTRAVINAMI !

! Mikroorganizmy, které psovi neuškodí, mohou vážně infikovat člověka !

Upozornění:  Krmivo nemusí mít vždy standartní velikost a tvar ( viz. rozdíly velikosti jednotlivých pelet ve fotografii ). Jeho variabilita je dána charekterem dodávaných surovin a specifikací extruderu, reagujícím i na minimální změny ve struktuře surovin. To však nemá žádný vliv na jeho kvalitu, či chutnost, a jistě to také nebude žádnému psovi vadit, že nemá pravidelný tvar.

Specifikace
Váha 2.5 kg
Alternativy a podobné
Lososový olej - NATURAL EXTRA - pro psy, 500 ml Lososový olej - NATURAL EXTRA - pro psy, 500 ml Kód: SRP-01011 TOP KVALITA NEJŽÁDANĚJŠÍ
Bezvodý, extra čistý, lososový olej za studena lisovaný, v chladu netuhne, bez příměsí…
100 Kč
Detail
KRMIVO PRO PSY - Granule 8 mm - Lisované za studena, 2,5 kg KRMIVO PRO PSY - Granule 8 mm - Lisované za studena, 2,5 kg Kód: GRP3110 SUPER CENA
Granulované krmivo pro psy, s nižším obsahem tuku, lisované za studena z tepelně…
125 Kč
Detail
Olej z Tresčích jater, 500 ml Olej z Tresčích jater, 500 ml Kód: SR01041
Rybí olej pocházející ze zpracování jater vybraných druhů tresek a jiných příbuzných…
15 %
105 Kč
Detail
K tomuto produktu můžeme doporučit
Lososový olej - NATURAL EXTRA - pro psy, 1 l Lososový olej - NATURAL EXTRA - pro psy, 1 l Kód: SRP-01012
Čistý lososový olej z norského lososa, za studena lisovaný, bezvodý, v chladu netuhne,…
178 Kč
Detail
KRMIVO PRO PSY - Extrudované - Se PŠTROSÍM TUKEM, 10 kg KRMIVO PRO PSY - Extrudované - Se PŠTROSÍM TUKEM, 10 kg Kód: GREXD302
Šetrně extrudované krmivo pro psy s rybím masem, výrazně napuštěné čistým pštrosím…
590 Kč
Detail
PŘEVLEKY - na obratlíky a závěsy, 20 ks PŘEVLEKY - na obratlíky a závěsy, 20 ks Kód: 3809
Gumové převleky na obratlíky, uzle, karabiny, aj. Minimalizuje také zamotání vlasce…
49 Kč
Detail
Rybí tuk pro psy - Ze sladkovodních ryb, 1 l Rybí tuk pro psy - Ze sladkovodních ryb, 1 l Kód: RTSLP11 SPECIALITA
Velmi kvalitní rybí tuk ze sladkovodních druhů ryb - převážně kaprovitých a…
90 Kč
Detail
Hodnocení
Šárka hodnotil: Čas: 07:34 Datum: 11.10.2017
Absolutně nám nevyhovovalo. Měli jsme dost průjem a nijak se to nesrovnalo. Doufám, že najdu lepší krmiva.
hodnotil: Čas: 17:30 Datum: 25.11.2014
Nás pes nežere nic jiného. Pecka!
Petra hodnotil: Čas: 10:42 Datum: 31.10.2014
Výborné krmivo. Naše vybíravá fenka s chutí přijímá a její srst po měsíčním krmení je kvalitnější.
Vřele doporučuji.
Vlastimil hodnotil: Čas: 07:54 Datum: 29.10.2014
Mám německé ovčáky ve slušné pracovní zátěži. Co jsem začal krmit tímto krmivem, zlepšila se jim váha - měli ji nižší, jsou očividně temperamentnější a bez známky únavy, kterou jsem dřív na nich při větším tréningu pozoroval. Jde z nich mnohem menší "odpad" než z dřívějšího značkového krmení. Doporučuji vřele pro aktivní psy!
Marek hodnotil: Čas: 19:30 Datum: 10.03.2014
Top granule. Doporučuji !
Zboží 34 / 68

O NÁS

Naše firma je v současné době jednou z největších, ryze českých firem, zabývajících se specializovanou výrobou a následným prodejem vlastních výrobků pro sportovní rybolov. Dnes již vyrábíme přes 400 druhů výrobků z vlastních receptur. Dále vyrábíme krmiva pro psy a ostatní zájmové chovy.

 

Adresa provozovny

Kostelní 988
768 24 Hulin

Telefon - účtárna: +420 603 805 809
Po - Pá 8.00 - 15.00

Telefon - poradenství - +420 739 050 079
Po - Ne 7.00 - 20.00

Email:

Poradenství: krmiva.hulin@seznam.cz

Expedice: expedice.krmivahulin@seznam.cz