Nejžhavější novinka!

 

       PELETY BOILIES TYPU

       POMERANČ a CHILLI 

         ! Novinka 2017 !

 Rok testování na závodech !

Výběrové rybí moučky, mléčné produkty, citrusový extrakt, ostré chili papričky.

    ! Vynikající výsledky !

    

Dárkové poukazy
Chcete udělat radost své drahé polovičce a nevíte si rady s výběrem zboží? Dárkovým poukazem to vyřešíte elegantně. V nabídce 300,- 500,- 1000,- 2500,-

 

 

 

 

 

 

Patička Vše od vody

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Podobné zboží
Rybolov na Zámečku

Zboží 1 / 1
SUPER CENA KRMIVO PRO PSY - Granule 8 mm - Lisované za studena, 1 kg
[+] zvětšit
Kód: GRP213110
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín

KRMIVO PRO PSY - Granule 8 mm - Lisované za studena, 1 kg

Granulované krmivo pro psy, s nižším obsahem tuku, lisované za studena z tepelně upravených rostlinných surovin a vysokým obsahem živočišných složek. Více informací níže v "Popisu výrobku".
Připraveno k odeslání
Cena bez DPH: 42 Kč
Cena s DPH: 48 Kč , plus doprava
 

4 hodnocení
Varianty KRMIVO PRO PSY - Granule 8 mm - Lisované za studena, 1 kg
KRMIVO PRO PSY - Granule 8 mm - Lisované za studena, 1 kg

 

Nízkotučné krmivo granulované za studena, při teplotě do 40 °C ! 

! Bohatá směs živočišných surovin s kvasnicemi !

! Od 10/2016 opět vylepšené složení !

Méně škrobu, více živočišných surovin a zelenino-ovocného podílu ! 

 

  • Jak se dělají krmiva pro psy granulovaná za studena: Za studena lisovaná krmiva pro psy jsou vyrobena technologií lisováním suché směsi - granulací, kdy teplota při zpracování nepřesáhne cca 45 °C. Jednotlivé suroviny jsou semlety na středně hrubé částice o velikosti cca 1-3 mm. Po slisování tak mají granule o 30% menší objem, nežli krmiva extrudovaná.

Lisování probíhá na speciálně upravené matrici, která granuluje směs při nízké teplotě díky vyššímu obsahu tuku v krmivu a tím i snadnějšímu prostupu skrz díry matrice, kdy se krmivo tolik nezahřívá třením.

Tato studená technologie výroby garantuje, že prakticky všechny přirozené vitamíny, minerály a ostatní bio aktivní látky zůstanou ve své původní podobě. Přírodní vitamíny na rozdíl od umělých, nezatěžují orgány látkové výměny (játra, ledviny), což bývá častá příčina alergií, nebo kožních problémů. Vysoké hodnoty vitamínů a minerálů, uměle přidávaných mnohými výrobci, nemusí být proto zrovna výhrou pro zdraví psa!

Za studena lisovaná krmiva, díky hruběji mletým surovinám, nebobtnají v žaludku (minimální riziko torze = přetočení žaludku ). Přirozený obsah vlákniny z ovocné a zeleninové dřeně, zajistí intenzívní trávení ve střevě, nedochází pak ke snížení peristaltiky střev = jejich pohybu a k usazování zbytků potravy na jejich stěnách, čímž se zanášejí mikroklky ( drobné výběžky střevní stěny ) jenž zvyšují povrch střev a tím i schopnost vstřebávání živin z potravy.

  • Z čeho směs mícháme: Ruční míchání směsí umožňuje zpracování takových surovin, které nelze v průmyslové velkovýrobě vůbec použít pro jejich nezpracovatelnost v automatizovaných technologiích, protože by zalepily dopravní cesty - např. hovězí lojové škvarky, syrová jablečná a mrkvová dřeň, syrové rybí maso, aj. 

Směs s těmito surovinami se musí míchat pozvolna za určitých podmínek a s notnou dávkou ruční práce. Proto je složení našeho krmiva velmi ojedinělé na českém trhu!  

Obsah surovin - řazeno sestupně:  Masová moučka - hovězí a vepřová, lojové hovězí škvarky, sladkovodní rybí moučka ( vyrobeno v ČR ). Extrudovaná  směs pohanky, zeleného hrášku, jáhel a rýže. Sušená i syrová jablečná a mrkvová dřeň, extrudované kukuřičné klíčky,  pivovarské kvasnice, pšeničné klíčky, extrudovaný len, sladový květ, tepelně ošetřené vaječné skořápky - moučka ( vyrobeno v ČR ), rybí tuk ze sladkovodních ryb ( vyrobeno v ČR ), inaktivované kvasniceprobiotikum pro zlepšení trávení a zvýšení imunity organizmu, kyselina ascorbová - vitamín C.

Celkem máme ve směsi:  60 % živočišných surovin + 5 % kvasnic, 13 % jablečné a mrkvové dřeně, 14 % extrudovaných rostlinných surovin, 4 % živočišných olejů a 4 % ostatních surovin.

Obsah přirozených živin na 1 kg krmiva: NL ( hrubý protein ) - 29 %, Tuk – 11 %, Vláknina - 3,5 %, Sacharidy - 2,3 %. Škrob 14 %. Popel - 10 %.

Poznámka: Sacharidy pochází z ovoce a zeleniny, jde tedy o jednoduché cukry - fruktózu a glukózu, které jsou pro psa přijatelné. Vápník ( Ca ) pochází z větší části ze skořápek vajec, kde je ve vysoce využitelné formě pro organizmus psa. Popel je laboratorní, krmivářská hodnota a jde o označení zbytku při spálení jednotky směsi. Je to nespalitelný podíl ve směsi a jde převážně o minerální látky. ( Nejde o popel přidaný do krmiva, jak je to mezi laickou veřejností v povědomí ! ) Jsou zde vyjmenovány jen některé základní živiny, Proto jejich součet netvoří 100 % !

Vitamíny:  A – 700 mj., D3 – 20 mj., E -10 mg, C - 1000 mg,  B1 – 7 mg, B2 – 3,6 mg, B6 - 26 mg, B12 - 30 mcg, B8 = Cholin – 610 mg.

Minerály:  Ca – 3,8 g, P – 1,7 g, Na – 0,35 %, Cu – 7 mg, Fe – 219 mg, Zn – 38 mg, Se – 0,1 mg.

Energetická hodnota:   9,61  MJ / kg  =  2249 kcal / kg

  • Charakteristika krmiva:  Směs je nízkotučná, s vyšším obsahem proteinů, granulovaná do granulek o průměru 8 mm a délce 20 - 30 mm. Barva je středně až tmavě hnědá. Má jemnou masovo – olejnatou vůni. 

Krmivo není konzervováno, dochucováno digestivy - ochucovadly, přibarvováno ani aromatizováno! Tuky jsou stabilizovány vitamínem E - tokoferol - přímo od prvovýrobce. Obsahuje menší podíl cukru z ovoce a zeleniny. Údaj je významný jen pro psy s cukrovkou.

Kompletní krmivo pro psy neexistuje! Člověk sice může psa dlouhodobě krmit pouze jedním druhem krmiva, ale tím ho nedokáže optimálně zaopatřit. Ani vy, majitelé psů, nejíte stále stejné jídlo pořád dokola. Proto krmte psa kombinovanou, pestrou stravou, složenou nejen ze suchých krmiv, ale také ze syrového a vařeného masa, vnitřností, kostí, zeleniny a jinou vhodnou potravou pro daný druh a rasu.

  • Doporučené použití:  Krmivo je vhodné především pro nevybíravé psy s velkým apetitem, střední a větší plemena, pro zdravé psy, mladého až staršího věku, bez alergií a cukrovky. Pro mini plemena, štěňata a staré psy nad cca 14 let toto krmivo nedoporučuji. 

Protože jde o nízkotučné krmivo, bez ochucovadel, nemusí všem psům chutnat, zvláště jsou-li zvyklí na levnější průmyslová krmiva, kde je chutnost doháněna právě digestivy, a pes je na nich již "závislý". 

Doporučuji proto ke krmivu přidat nějaký živočišný tuk, např. lososový olej, rybí olej, drůbeží tuk, aj. Především je to nutné u aktivních psů, takto zvýšit kalorickou hodnotu těchto granulí.

Přídavek tuku: cca 5 - 10 % = 50 - 100 ml / kg krmiva  podle velikosti a aktivity psa. Tukem zalejte porci granulí a promíchejte - nejlépe protřepáním v misce.

Pravidelné podávání lososového oleje předchází, nebo i potlačuje některé typy kožních alergií a výrazně zlepšuje kvalitu a lesk srsti! Potvrzeno osobní praxí naší i zákazníků!

Vynikajícím a chutným zdrojem tuku jsou i lojové škvarky, které také nabízíme. Doporučujeme je pro zvýšení chutnosti granulí přikoupit a přimíchat je v množství cca 10 - 20 %, podle fyzické zátěže psa a teploty okolí, kde přebývá. V zimě pes potřebuje mnohem více energie na hrazení teploty těla, především ti co nocují venku. Navíc výrazně zchutníte krmnou dávku.  

Přechod na nové krmivo:  U některých psů může chvíli trvat, než si na tento typ krmiva zvyknou a může je postihnout v prvních dnech průjem ( mikroflora střev se musí adaptovat na nové složení krmiva ). Jde většinou o psy stabilně krmené průmyslovými krmivy a minimem čerstvého masa. Tady doporučujeme pozvolný přechod na naše krmivo. U psů krmených pestrou stravou a masem k tomuto nedochází.

  • Dávkování a množství krmiva je pro každého psa velmi individuální. Nelze striktně stanovit tabulkovou hodnotu množství krmiva, kterou má pes sežrat za den. Každý pes má vlastní, specifický metabolismus a tím také jiné nároky na výživu, a to i podle fyzického zatížení, ročního období, rychlosti vlastního metabolismu, stáří, atd.

Orientační spotřeba krmiva pro psa:  Nekrmte striktně podle tabulek, ale podle individuální potřeby psa. Obecně lze doporučit 15 - 20 g krmiva / kg živé váhy psa, dle jeho aktivity.

  • Doporučená doba spotřeby a skladování  - Berte naše krmivo jako směs přírodních produktů, která je bez konzervantů a s přirozenými surovinami. Sice máme zkušenosti, že granule vydrží i delší dobu, než zde uvádíme, ale žádné přirozené surovině dlouhá skladovatelnost neprospívá, především chuťově. 

V letním horkém období ( nad 22 °C ), pokud nemáte chladnou místnost s teplotou do cca 18 °C, doporučuji spotřebovat nejlépe do 30 dnů. A rozhodně nemít krmivo v PVC obalech - hrozí, že se zapaří !

 

V chladném a zimním období nechte krmivo v nevytápěné místnosti ( garáž, zastíněná veranda, průjezd, dílna, aj. ), vydrží pak mnohem déle, doba spotřeby se tak prodlouží až na 3 - 4 měsíce - při teplotě do 8 °C. Občas krmivem lehce protřepejte.

Uchovávejte krmivo v prodyšných obalech - papírový, nebo tkaný PP pytel ( na obilí ), ne však pokud možno v PVC obalech ( igelitový sáček, taška, PVC pytel, sud, aj. ). Je u nich riziko kondenzace vody na stěnách obalu díky kolísání okolní teploty, tím zvlhnutí a následné zaplísnění. Když už bude mít krmivo v plastovém obalu, mějte ho alespoň pootevřený a zabraňte větším, náhlím změnám okolní teploty.

Prodyšné obaly s krmivem mějte na podložce - paleta, karton, dřevo, ne na holém betonu, dlažbě či železu, opět hrozí zaplísnění ve stykové části s takovýmto povrchem, který vede dobře teplotu a ta se často mění a tím se kondenzuje uvnitř obalu voda !

NESKLADUJTE KRMIVO SPOLEČNĚ S POTRAVINAMI !

! Mikroorganizmi, které psovi neuškodí, mohou vážně infikovat člověka !

 

Specifikace
Váha 1 kg
Alternativy a podobné
Hodnocení
Jan hodnotil: Čas: 19:25 Datum: 20.02.2017
Zatím nejlepší krmivo - a zkoušeli jsme toho dost. Pejskům - Čivava a Jorkšír - chutnají skoro až moc, jsou ve výborné kondici a mají lepší srst. Všem doporučuji. Dávám pět hvězdiček.
Miloslav hodnotil: Čas: 13:30 Datum: 06.02.2015
Milan,přidávám do syrového masa. Krmím pět psu velkých plemen od štěněte až po osmi letého psa a nebyl žádný problém. Psum chutnají jsou ve výborné kondici a mají nádherné osrstění. Všem doporučuji. Dávám pět hvězdiček.
Petra hodnotil: Čas: 08:37 Datum: 23.09.2014
Bohužel, pes se po granulích pozvracel a probděl polovinu noci. Již nebudu dál zkoušet. Chtěla jsem jako alternativu k syrovému masu.
hodnotil: Čas: 11:13 Datum: 17.02.2014
Dala jsem je svému štěňátku velkého plemene a vývoj probíhal standardně. Granulky jí moc chutnaly
hodnotil: Čas: 09:13 Datum: 09.01.2014
Nejlepší krmivo pro psy! Krmím tím dvě feny velkého švýcarského salašníka cca rok a jsou ve špičkové kondici. Nádherná srst, obrovská vitalita, vynikající trávení... Přidávám syrové ovoce nebo zeleninu, zaleju lososovým olejem, několikrát týdně syrové vepřové nohy. Je potřeba dát zpočátku pozor na dávkování - jsou "těžké". Zatím jsem nepotkal lepší krmivo. A to nezmiňuju cenu...
Zboží 1 / 1
CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek