Domů / PRO PSY / DOPLŇKY PRO BARF
Proč zvolit právě krmiva z Hulína

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

Dárkové poukazy
Chcete udělat radost své drahé polovičce a nevíte si rady s výběrem zboží? Dárkovým poukazem to vyřešíte elegantně. V nabídce 300,- 500,- 1000,- 2500,-

 

 

 

 

 

 

Odběr novinek
Rybolov na Zámečku

Zboží 23 / 28

RÝŽE KRMNÁ - pro psy, 5 kg


Žádné hodnocení. Kód: KRP20 SUPER CENA
Loupaná, bílá zrna rýže. Imunologicky nejlépe přijímaná surovina s příznivým dietetickým účinkem pro psa. Vhodná při dietách, při onemocnění trávicího traktu, nebo rekonvalescenci po nemoci, vyčerpání, stresu, aj. Rýži podávat pouze vařenou.
Výrobce: Krmiva HulínKrmiva Hulín
Dostupnost: Připraveno k odeslání
100 Kč
115 Kč , plus doprava
( 23 Kč /kg)
 
Porovnat Přidat do oblíbených
RÝŽE KRMNÁ - pro psy, 5 kg

 

! Při barfování, ke konzervám, ke granulím, při dietách !

Bezlepkový, dietetický, rostlinný doplněk krmiva pro psy !

! Z 1 kg suché rýže získáte 2 kg vařené !

 

  • Obsah živin: 7,8 % bílkovin, 1,9 % tuku, 5 % popelovin ( minerální látky ), 9,1 % vlákniny, 54,5 % škrobu.

Vitamíny:  E - 3,3 mg, B1 - 2 mg, B2 - 0,6 mg, B3 Niacin - 11 mg, B5 kys. pantothemová -  3 mg, B6 - 1,6 mg,  cholin 302 mg.

Minerální látky:  Ca - 0,5 g, P - 0,3 g, K - 3,1 g, Mg - 1,3 g, Fe -  30 mg, Cu - 3 mg, Zn - 1,7 mg, Mn - 18,4 mg.

  • Charakteristika: Obilky rýže poskytují jednu z nejdůležitějších potravin a krmiv na světě. Rýže neobsahuje lepek a je vhodná pro psy s alergiemi, nebo i cukrovkou. Obilky se používají buď neloupané, nebo loupané, případně se z nich mletím připravuje rýžová mouka.

Způsob zpracování obilky rýže ovlivňuje významně její výslednou nutriční hodnotu. Z vymlácených rýžových zrn se sloupnou dvě vnější vrstvy plev a získá se rýže celozrnná. Dále může probíhat několik fázíi bělení, při kterých se zbavuje obilka vnitřního obalu - pluchy, v které je ale valná většina živin - minerály, vitaminy, vláknina a další. Výsledkem je bílá rýže, jak ji známe z domácností.

Námi nabízená rýže je pouze v krmivářské kvalitě, nelze ji použít pro lidskou výživu.

  •  Možnosti použití:  Krmná rýže pro psy je vhodná pro všechna plemena, včetně těch, co trpí alergii na lepek. Slouží především jako příloha k masité potravě. Vařená se může podávat k syrovému masu, ke konzervám, nebo k vysoko proteinovým granulím.

Vlhká, uvařená rýže může být i ideálním nosičem sypkých, krmných doplňků potravy psa, jako jsou např. pivovarské kvasnice, kozí mléko, žraločí chrupavka, hovězí kolagen, silymarin, prebiotika, chondroprotetika, sypké medikamenty, aj. Prášek se nalepí na rýži a pes jej beze zbytku sežere.

K rýži je vhodné přiřadit i zeleninu pro zvýšení obsahu vlákniny a zlepšení jejího trávení. Atraktivitu krmné rýže zvýšíte lehkým přelitím lososovým olejem, rybím, či drůbežím tukem, nebo vhodnými rostlinnými oleji - konopný, lněný, ostropestřecový, aj. 

U nenasytných psů zvýší pocit nasycenosti, nepřekrmují se pak masem, nebo granulemi, tím i bílkovinami a nemají potom problémy s jejch trávením - plynatost, průjem. Nepoužívejte rýži jako hlavní krmnou dávku, ale jen jako doplněk bílkovinného krmiva, nebo k jeho zchutnění.

  • Způsob přípravy:  Krmnou rýži pro psy dejte do nádoby a zalejte studenou vodou, které musí být 1,5 násobek hmotnosti rýže ( tzn. na 1 kg rýže dát 1,5 l vody ). Zahřejte těsně před bod varu a nechejte 5 - 10 minut povařit s pootevřenou poklicí. Případnou přebytečnou vodu slejte přes síto. Získáte tak 2 kg vařené rýže. Zamíchejte vychladlou rýži do obsahu konzervy, masa, vývaru, nebo granulí.

Rýži můžete uvařit i v masovém vývaru a podávat ochlazenou i s ním. Vývar se vsákne do rýže a zvýší se tak pro psa její chutnost.  

  • Doporučené dávkování:  Níže uváděná množství jsou v mokrém stavu - po uvaření. Počítejte s tím, že rýže zvětší svou hmotnost po uvaření o 100 %.

Běžně se přidává rýže k masu, k obsahu konzerv, nebo ke granulím, a to cca 20 - 30 %, tzn. 200 - 300 g / kg daného krmiva. Záleží hodně na velikosti psa, jeho aktivitě a také individuální "žravosti" a rychlosti trávení. U menších a středních psů je dobré se držet okolo 10 - 20 % z hmotnosti krmiva.

U obézních psů je možné rýži použít na snížení energetické hodnoty granulí a tím i celkového krmiva, protože pes neumí plně využít škroby a cukry na hrazení energie. U diety nahraďte uvařenou rýží část granulí z denní dávky, nepřidávejte ji ke krmivu navíc! Přidává se pak 15 - 20 % rýže zamíchané do granulí. Pokud s tím nemá pes problémy, lze dát až 30 % - nutno ale odzkoušet.

  • Skladování a spotřeba:  Rýži skladujte hermeticky uzavřenou v PVC sáčku a hlavně v suchu. Pozor na napadení moly. Pokud se tak stane, ihned ji spotřebujte ( propláchnout a uvařit - psovi to nikterak nevadí ) ať se vám moli nerozmnoží v domácnosti.

Spotřebujte nejlépe do 8 měsíců od zakoupení. Při správném skladování vydrží i rok. Pozor na napadení moly. Pokud se vám to stane, nevyhazujte ji ale rýži co nejdříve uvařte psovi, přebytky zle i zamrazit.

Specifikace
Váha 5 kg
Alternativy a podobné
SUŠENÁ ZELENINOVÁ SMĚS S RÝŽÍ - pro psy, 1 kg SUŠENÁ ZELENINOVÁ SMĚS S RÝŽÍ - pro psy, 1 kg Kód: ZSR40
Sušená směs minimálně 10 druhů zeleniny, ovoce a rýže. Ideální doplněk při krmení masem…
85 Kč
Detail
TĚSTOVINY PRO PSY - Nudle s vejci, 2 kg TĚSTOVINY PRO PSY - Nudle s vejci, 2 kg Kód: TPSV10
Předvařené vaječné těstoviny z mouky tvrdých odrůd obilovin. Vhodná příloha při krmení…
50 Kč
Detail
K tomuto produktu můžeme doporučit
TĚSTOVINY PRO PSY - Nudle s vejci, 20 kg TĚSTOVINY PRO PSY - Nudle s vejci, 20 kg Kód: TPSV12
Předvařené vaječné těstoviny z mouky tvrdých odrůd obilovin. Vhodná příloha při krmení…
300 Kč
Detail
KOZÍ MLÉKO - Sušené plnotučné - pro psy, 1 kg KOZÍ MLÉKO - Sušené plnotučné - pro psy, 1 kg Kód: SKM32
Alternativní náhražka mateřského mléka pro starší štěňata nebo pro pozvolný přechod z…
385 Kč
Detail
SUPERPRÉMIOVÉ KRMIVO PRO ŠTĚŇATA - Velkých plemen, 15 kg SUPERPRÉMIOVÉ KRMIVO PRO ŠTĚŇATA - Velkých plemen, 15 kg Kód: KPSV24
Hypoalergenní krmivo pro štěňata, mladé psy i březí feny. S důrazem na výživu kostí a…
1.575 Kč
Detail
HOVĚZÍ ROASTBEEF se SUMCEM a LOSOSOVÝM OLEJEM, 12,5 kg HOVĚZÍ ROASTBEEF se SUMCEM a LOSOSOVÝM OLEJEM, 12,5 kg Kód: HRBS23
Superprémiové krmivo z čisté hovězí svaloviny - roštěnce (rostbífu). S přídavkem rybího…
1.100 Kč
Detail
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 23 / 28

O NÁS

Naše firma je v současné době jednou z největších, ryze českých firem, zabývajících se specializovanou výrobou a následným prodejem vlastních výrobků pro sportovní rybolov. Dnes již vyrábíme přes 400 druhů výrobků z vlastních receptur. Dále vyrábíme krmiva pro psy a ostatní zájmové chovy.

 

Adresa provozovny

Kostelní 988
768 24 Hulin

Telefon - účtárna: +420 603 805 809
Po - Pá 8.00 - 15.00

Telefon - poradenství - +420 739 050 079
Po - Ne 7.00 - 20.00

Email:

Poradenství: krmiva.hulin@seznam.cz

Expedice: expedice.krmivahulin@seznam.cz