Domů / PRO PSY / DOPLŇKY PRO BARF
Proč zvolit právě krmiva z Hulína

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

Dárkové poukazy
Chcete udělat radost své drahé polovičce a nevíte si rady s výběrem zboží? Dárkovým poukazem to vyřešíte elegantně. V nabídce 300,- 500,- 1000,- 2500,-

 

 

 

 

 

 

Odběr novinek
Rybolov na Zámečku

Zboží 5 / 18

POHANKA LOUPANÁ - pro psy, 2,5 kg


Žádné hodnocení. Kód: POHL20
Mechanicky loupaná, nepředvařená, celá zrna pohanky. Ideální doplněk při krmení masem ( Barfování ), k vysoce bílkovinným granulím, nebo objemová složka ke krmivu u nenasytných psů. Nutná krátká tepelná úprava před podáním psovi!
Výrobce: Krmiva HulínKrmiva Hulín
Dostupnost: Připraveno k odeslání
104 Kč
120 Kč , plus doprava
( 48 Kč /kg)
 
Porovnat Přidat do oblíbených
POHANKA LOUPANÁ - pro psy, 2,5 kg

 

! K masu, ke konzervám, ke granulím, při dietách !

Velmi kvalitní a chutný rostlinný doplněk do krmiva pro psy !

! Z 1 kg loupané pohanky získáte 2,5 kg vařené suroviny !

 

  • Obsah živin: 11,5 % bílkovin, 2,5 % tuku, 6,5 % popelovin ( minerální látky ), 8,5 % vlákniny, 41 % škrobu.

 

  • Charakteristika:  Pohanka se podle způsobu využití řadí k obilovinám.  Botanicky se jedná o rostlinu dvouděložnou, patřící do čeledi Rdesnovitých (Polygonaceae). Často je označována za pseudoobilninu. Pohanky jsou jednoleté a vytrvalé byliny. Mají bílé a růžové květy v hroznech a lichoklasech. Plodem je nažka. V českých zemích se začala pěstovat od 12. století a v 16. století byla velmi populární potravinou. Více informací o významu Pohanky ve výživě lidí najdete zde: http://www.viviente.cz/pohanka/

Pohanka neobsahuje lepek, takže jako jedna z mála obilovin je vhodná pro psy trpící celiakií – alergií na lepek. Je významným zdrojem rutinu – vitamín B8, který napomáhá při problémech s cévami. Posiluje imunitu organizmu a využívá se i při detoxikaci. Z pohledu makrobiotiky stahuje a vysušuje, proto se doporučuje podávat hlavně v zimě, kdy prohřívá organismus.

Pohanka by měla být významnou součástí stravy správně živeného psa a neměla by chybět v žádném psím jídelníčku. Je zdrojem jednoduchých sacharidů, dobře stravitelných škrobů, vlákniny, minerálů a vitamínů, vhodných pro zdravý vývoj organizmu.

Mnohá suchá průmyslová krmiva ( granule ) jsou velmi chudá na vlákninu ( mělo by ji být v suchém krmivu min. 3, 5 - 5 % ), v takovém případě je pohanka pro psa už spíše nutností.

Námi nabízená loupaná pohanka je v potravinářské kvalitě, ale protože je s ní manipulováno v krmivářském prostředí, nedoporučuji používat pro lidskou výživu.

  •  Možnosti použití:  Loupaná pohanka je vhodná pro všechna plemena psů, včetně těch, co trpí alergii na lepek, nebo mají cukrovku. Po tepelné úpravě slouží především jako příloha k syrovému masu, k masovým konzervám, nebo k vysoko proteinovým granulím.

U nenasytných psů zvýší pocit nasycenosti, nepřekrmují se pak masem, nebo granulemi, tím i živočišnými bílkovinami a nemají potom problémy s jejch trávením - plynatost, průjem. Nepoužívejte pohanku jako hlavní krmnou dávku, ani s ní nepřekrmujte, pes by mohl trpět zácpou. Mějte ji jen jako doplněk bílkovinného krmiva.

Vlhká, uvařená pohanka může být i ideálním nosičem sypkých, krmných doplňků potravy psa, jako jsou např. pivovarské kvasnice, kozí mléko, žraločí chrupavka, hovězí kolagen, silymarin, prebiotika, chondroprotetika, sypké medikamenty, aj. Prášek se nalepí na mokrá zrna a pes jej beze zbytku sežere.

Doporučuji zvýšit chuťovou atraktivitu uvařené pohanky lehkým přelitím lososovým olejem, rybím, či drůbežím tukem, nebo vhodnými rostlinnými oleji - konopný, lněný, ostropestřecový, aj.

  • Způsob přípravy:  Loupanou pohanku je nutné uvařit, nelze ji podávat v suchém stavu! Pro kratší dobu vaření, doporučuji namočit pohanku na cca 2 hodiny do vody. Vody dejte 2,5x více než zrn, tzn. na 1 kg pohanky / 2,5 litru vody. Namočenou směs uveďte před bod  varu a cca 5 - 8 minut mírně vařteZískáte tak asi 2,5 kg vařené pohanky.

Pokud jste pohanku nenamočili, je nutné ji zvolna povařit cca 10 minut. Uvařená zrna slejte přes síto, prolejte studenou vodou ( ochladí se ) a můžete je ještě rozmixovat na hrubší pyré - zvýší se tak podstatně stravitelnost pro psa. Zamíchejte poté do obsahu konzervy, masa, nebo granulí.

Loupanou pohanku můžete namočit a uvařit i v masovém vývaru a podávat po ochlazení s ním. Pro malá plemena, štěňata, nebo staré psy je lepší uvařenou pohanku rozmixovat v mixeru s troškou vody na pyré a pak zamíchat do masa, konzervy, či granulí.

  • Doporučené dávkování:  Níže uváděná množství jsou v mokrém stavu - po uvaření. Počítejte s tím, že směs zvětší svou hmotnost po uvaření asi o 150 %.

Běžně se přidává vařená pohanka při krmení masem do 20 % rostlinného doplňku ( tzn. 200 g / kg krmiva ). Někteří chovatelá dávají až 30 %. Záleží hodně na velikosti psa, jeho aktivitě a také individuální "žravosti" a rychlosti trávení. U menších a středních psů je dobré se držet okolo 10 - 20 % z objemu krmiva.

U obézních psů je možné pohanku použít na snížení energetické hodnoty granulí a tím i celkového objemu kalorického krmiva, protože pes neumí plně využít škroby a cukry na hrazení energie. Pohanka u diety nahradí část granulí z denní dávky, nepřidává se k celodenní dávce navíc! Přidává se asi 15 - 20 % vařené pohanky, zamíchané do granulí.

  • Skladování a spotřeba:  Suchá loupaná zrna pohanky skladujte hermeticky uzavřená v PVC sáčku a hlavně v suchu. Pozor na napadení moly. Pokud se tak stane, ihned ji spotřebujte ( propláchnout a uvařit - psovi to nikterak nevadí ) ať se vám moli nerozmnoží v domácnosti.

Spotřebujte v suchém stavu nejlépe do 8 měsíců od zakoupení. Při správném skladování vydrží i rok. Po uvaření spotřebujte:  do 24 hodin - při teplotě skladování do 8 °C. Do 12 hodin - při teplotě do 15 °C. Při teplotách nad 22 °C spotřebujte ihned - v letních vedrech vám jinak začne po pár hodinách kvasit.

Specifikace
Váha 2.5 kg
Alternativy a podobné
RÝŽE KRMNÁ - pro psy, 5 kg RÝŽE KRMNÁ - pro psy, 5 kg Kód: KRP20 SUPER CENA
Loupaná, bílá zrna rýže. Imunologicky nejlépe přijímaná surovina s příznivým…
115 Kč
Detail
TĚSTOVINY PRO PSY - Nudle s vejci, 2 kg TĚSTOVINY PRO PSY - Nudle s vejci, 2 kg Kód: TPSV10
Předvařené vaječné těstoviny z mouky tvrdých odrůd obilovin. Vhodná příloha při krmení…
50 Kč
Detail
K tomuto produktu můžeme doporučit
Pivovarské kvasnice, 1 kg Pivovarské kvasnice, 1 kg Kód: SR11b160
Výborná pojivová a ochucovací surovina do boilies a těst.
78 Kč
Detail
PIVOVARSKÉ KVASNICE - pro psy, 1 kg PIVOVARSKÉ KVASNICE - pro psy, 1 kg Kód: PKPS09 SUPER FOOD
Vysoce stravitelný, přirozený zdroj bílkovin, vitamínů a minerálů pro všechny rasy psů,…
82 Kč
Detail
Olej z Ostropestřce - pro psy, 4 x 5 l Olej z Ostropestřce - pro psy, 4 x 5 l Kód: LOTP20
Za studena lisovaný olej z Ostropestřce Mariánského. Bez příměsí jiných olejů. Špičková…
25 %
1.290 Kč
Detail
Olej z Tresčích jater - pro psy, 1 l Olej z Tresčích jater - pro psy, 1 l Kód: OTP15
Velmi kvalitní, jednodruhový, rybí olej pocházející ze zpracování jater vybraných druhů…
15 %
198 Kč
Detail
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 5 / 18

O NÁS

Naše firma je v současné době jednou z největších, ryze českých firem, zabývajících se specializovanou výrobou a následným prodejem vlastních výrobků pro sportovní rybolov. Dnes již vyrábíme přes 400 druhů výrobků z vlastních receptur. Dále vyrábíme krmiva pro psy a ostatní zájmové chovy.

 

Adresa provozovny

Kostelní 988
768 24 Hulin

Telefon - účtárna: +420 603 805 809
Po - Pá 8.00 - 15.00

Telefon - poradenství - +420 739 050 079
Po - Ne 7.00 - 20.00

Email:

Poradenství: krmiva.hulin@seznam.cz

Expedice: expedice.krmivahulin@seznam.cz