Nejžhavější novinka!

 

           CHYTACÍ BOILIES 

    MLÉČNÁ KUKUŘICE

         ! Novinka 2017 !

Vynikající i do studené vody!

Dárkové poukazy
Chcete udělat radost své drahé polovičce a nevíte si rady s výběrem zboží? Dárkovým poukazem to vyřešíte elegantně. V nabídce 300,- 500,- 1000,- 2500,-

 

 

 

 

 

 

Patička Vše od vody

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Podobné zboží
S tímto zbožím kupují
Rybolov na Zámečku

Zboží 2 / 2
Kód: HKPP20
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín

KRMIVO PRO PSY - Jehněčí s Lososem, 1 kg

Hypoalergenní, nebobtnající krmivo, bez surovin způsobujících alergie u psů. S jehněčím, kachním a rybím masem, napuštěné lososovým olejem. Bez konzervantů a ochucovadel. Více info v "Popisu výrobku"!
Připraveno k odeslání
Akce! -15 %
Běžná cena: 85 Kč
Ušetříte: 11 Kč
Cena bez DPH: 64 Kč
Cena s DPH: 74 Kč , plus doprava
 

1 hodnocení
Varianty KRMIVO PRO PSY - Jehněčí s Lososem, 1 kg
KRMIVO PRO PSY - Jehněčí s Lososem, 1 kg

 

! Nebobtnající krmivo bez alergenních surovin !  

Ručně míchané krmivo pro psy, lisované za studena, s lososovým olejem ! 

! Bohatá, hrubozrnná směs nealergeních, živočišných surovin, ovoce, zeleniny a kvasnic, s minimem škrobu !

 

  • Charakteristika krmiva:  

Tento typ krmiva má obdobné složení jako krmivo Jehněčí s Kachnou, jen je v něm více čisté lososové moučky a pelety jsou celé macerované v lososovém oleji na 20 % obsah celkového tuku. Také toto krmivo neobsahuje žádné suroviny, které často způsobují u psů potravní alergii.

Suroviny způsobující alergie: Obiloviny obsahujících lepek, neboli gluten, což je obilná bílkovina. Dále pak drůbeží a hovězí maso, vejce, kukuřice, sója, mléčné produkty, celer, barviva, zchutňovadla, konzervanty.

Tuto hypoalergenní směs mícháme ručně a protlačujeme mokrou cestou na šnekových lisech. Za studena lisované krmivo mokrou cestou nedosahuje při zpracování vyšší teplotu, než 30 °C, díky protlaku mokrého těsta přes teflonové matrice, které nekladou tak velký odpor, jako železné matrice při granulaci. Následně jsou pelety dosoušeny při teplotě 38 °C ve speciální, kondenzační sušárně. Suroviny jsou hruběji mleté, silně slisované a proto nebobtnají psovi v žaludku (minimální riziko torze = přetočení žaludku ). 

Přirozený obsah vlákniny z ovocné a zeleninové drěně zajistí intenzívní trávení ve střevě, nedochází ke snížení peristaltiky střev = jejich pohybu a k usazování zbytků potravy na jejich stěnách, čímž se zanášejí mikroklky - drobné výběžky, jenž zvyšují povrch střevní stěny a tím i schopnost vstřebávání živin z potravy.

Směs je formována do pelet o průměru:

12 mm  -  pro menší plemena,

16 mm  -  pro střední plemena.

24 mm   -  pro obří a velká plemena  

                 přičemž průměry 16 a 24 mm mají středovou dírku pro lepší rozkousnutí.

 

Větší průměry pelet jsou vhodné i pro menší a střední plemena, protože žerou kus po kuse, musí jej dobře rozkousat a nehltají tak krmivo, které je drobnější.

Barva pelet je tmavě hnědá a povrch mastný od lososového oleje. Mají jemnou olejnatou vůni po rybě. 

Krmivo není dochucováno digestivy, přibarvováno ani aromatizováno - vše jsou jen kvalitní krmné suroviny! Použité tuky a oleje jsou stabilizovány vitamínem E - tokoferol, přímo od prvovýrobce. Krmivo obsahuje malý podíl jednoduchých cukrů z ovocné a zeleninové dřeně - údaj je významný jen pro psy se silnou cukrovkou.

Některé živočišné i rostlinné suroviny, které jsou v naší směsi, nelze v průmyslové velkovýrobě vůbec použít pro jejich nezpracovatelnost v automatizovaných technologiích, protože by zalepily dopravní cesty - např. lojové hovězí škvarky, čerstvá jablečná a mrkvová dřeň, syrové rybí maso, aj. Směs s těmito surovinami se musí míchat pozvolna za určitých podmínek a s notnou dávkou ruční práce. Proto je složení našeho krmiva velmi ojedinělé na českém trhu!  

Do směsi přidáváme také silný přírodní antioxidant - Resveratrol - dodávaný v podobě jemně mletých jader modré vinné révy.

Resveratrol snižuje negativní působení volných radikálů v těle a tim i mimo jiné Oxidativní stres, čili přílišné stárnutí buněk. Dále ovlivňuje i metabolizmus lipidů - tuků - a jejich využití v organizmu.

  • Obsah surovin - řazeny sestupně: Jehněčí moučka, lososová moučka, kachní moučka ( jehněčí a kachní je vyrobena v ČR v menší provozovně s důrazem na kvalitu a čistotu moučky). Čerstvá vylisovaná dřeň z jablek a mrkve. Extrudovaná směs pohanky, jáhel, rýže a kukuřičných klíčků. Čerstvé, syrové rybí maso. Lososový olej, Pivovarské kvasnice, sladový květ, extrudované lněné semínko, drcený Ostropestřec Mariánský, mletá jádra vinné révy, inaktivované kvasniceprobiotikum pro zlepšení trávení a zvýšení imunity organizmu.

Celkem máme ve směsi: 60 % živočišných surovin, včetně syrového rybího masa + 5 % kvasnic, 14 % jablečné a mrkvové dřeně, 13 % extrudovaných rostlinných surovin, 5 % živočišných olejů a 3 % ostatních surovin.

Obsah přirozených živin na 1 kg krmiva.  NL ( hrubý protein ) - 29 %, Tuk – 20 %, Vláknina - 3,5 %, Sacharidy - 2,4 %. Škrob 10 %. Popel 6,8 %.  

Poznámka: Sacharidy pochází z ovoce a zeleniny, jde tedy o jednoduché cukry - fruktózu a glukózu, které jsou pro psa přijatelné. Popel je krmivářská hodnota a jde o označení zbytku při spálení jednotky směsi. Je to nespalitelný podíl a jde převážně o minerální látky. ( Nejde o popel přidaný do krmiva, jak je to mezi laickou veřejností v povědomí )

Nízké úrovně škrobu jsme dosáhli použitím rostlinných surovin s minimem škrobu, např. zeleninové a ovocné dřeně, sladového květu, pohanky, hrášku, aj.

Používáme jen suroviny bez obsahu lepku. Jde tedy o plně bezlepkovou směs.

Vitamíny:  A – 1.480 mj., C - 990 mg., D3 – 140 mj., E - 560 mg, B1 – 6,48 mg, B2 – 4,1 mg, B6 - 21,20 mg, B12 - 37 mcg, B8 = Cholin – 698 mg, Beta karoten - 13 mg.

Minerály:  Ca – 1,9 %, P – 0,9 %, Na – 0,34 %, Cu – 10,5 mg, Fe – 160 mg, Zn – 32 mg, Se – 0,2 mg.

Energetická hodnota:   9,9  MJ / kg  =  2319 kcal / kg

  • Doporučené použití:  Krmivo je vhodné především pro psy trpící alergiemi, ale je perfektní i pro zdrávé psy. Mohou jej menší i aktivní psi, střední i velká plemena, psi mladého, středního i staršího věku. Pro psy bez cukrovky, ale s přecitlivělostí na lepek, drůbeží a hovězí maso, vejce, některé mořské plody, kukuřici, aj. 

Pro staré psy, nad cca 14 let, je třeba krmivo odzkoušet, jak na něj reagují, hodně u nich záleží na kondici a plemeni. To samé platí i pro málo aktivní mini plemena, nezvyklá na pohyb a masitou stravu. Naše krmivo obsahuje vyšší podíl bílkovin a tuku, je třeba ho proto odzkoušet, zda jej takovýto pes dobře tráví.  

U velkých plemen a psů ve vysoké zátěži je potřeba dbát na jejich specifické nároky dle plemene a jejich aktivity, např. doplnění chondroprotetik = kloubních přípravků.

Přechod na nové krmivo: U některých psů může chvíli trvat, než si na tento typ krmiva zvyknou a může je postihnout v prvních dnech průjem ( mikroflora střev se musí adaptovat na nové složení krmiva ). Jde většinou o psy stabilně krmené průmyslovými krmivy a bez příjmu syrového masa. Tady doporučujeme pozvolný přechod na naše krmivo, tzn. míchat naše krmivo v prvních cca 3 dnech s původně krmeným krmivem a to v poměru 1 : 1. U psů krmených pestrou stravou a masem k tomuto nedochází.

  • Dávkování a množství krmiva je pro každého psa velmi individuální. Nelze striktně stanovit tabulkovou hodnotu množství krmiva, kterou má pes sežrat za den. Každý pes má vlastní, specifický metabolismus a tím také jiné nároky na výživu, a to i podle fyzického zatížení, ročního období, rychlosti vlastního metabolismu, stáří, atd.

Orientační spotřeba krmiva pro psa:  Nekrmte striktně podle tabulek, ale podle individuální potřeby psa. Obecně lze doporučit 17 - 25 g krmiva / kg živé váhy psa, dle jeho aktivity.

  • Doporučená doba spotřeby a skladování  Berte naše krmivo jako směs přírodních produktů, která je bez konzervantů a s přirozenými surovinami. Kvalitní hypoaergenní krmivo přece nemůže být plné konzervantů se záruční dobou rok i déle!

Sice máme zkušenosti, že naše pelety vydrží i delší dobu, než zde uvádím, ale žádné přirozené surovině dlouhá skladovatelnost neprospívá, především chuťově. Proto ideální spotřebu tohoto krmiva doporučuji do 30 dnů od nákupu. Tak bude krmivo čerstvé, a hlavně pro psa chutné!

V letním horkém období ( nad 20 °C ), pokud nemáte chladnou místnost s teplotou do cca 15 °C, doporučuji spotřebovat nejlépe do 21 dnů. A rozhodně nemít krmivo v PVC obalech - hrozí, že se zapaří !

V zimním období nechte krmivo v nevytápěné místnosti ( garáž, zastíněná veranda, průjezd, dílna, aj. ), vydrží pak mnohem déle, doba spotřeby se tak prodlouží až na 3 - 4 měsíce - při teplotě do max. 12 °C. Občas krmivem protřepejte.

  • Skladování: Uchovávejte v chladu, nejlépe do cca 15 °C, a temnu, v prodyšných obalech - papírový, nebo PP pytel ( na obilí ), ne však v PVC obalech ( igelitový sáček, nebo taška, PVC pytel, či uzavřený sud ). Je u nich riziko kondenzace vody na stěnách obalu díky kolísání okolní teploty, tím zvlhnutí a následné zaplísnění, nebo v teple zapaření.

Dobrá rada: Když už bude mít krmivo v plastovém obalu, mějte ho alespoň pootevřený aby "dýchalo" a jednou týdně krmivem protřepejte, aby nedocházelo ke vzniku specifického mikroklimatu ve spodních vrstvách, vhodného pro růst plísní.

Obaly s krmivem mějte na podložce - dřevěná paleta, karton, desky, ne na holém betonu, dlažbě, či železu, opět hrozí zaplísnění ve stykové části s takovýmto povrchem, který vede dobře teplotu a ta se často mění a tím se kondenzuje uvnitř obalu voda !

NESKLADUJTE KRMIVO SPOLEČNĚ S POTRAVINAMI !

! Mikroorganizmy, které psovi neuškodí, mohou vážně infikovat člověka !

 

Specifikace
Váha 1 kg
Alternativy a podobné
Hodnocení
Roman hodnotil: Čas: 12:09 Datum: 25.05.2017
Recenze převzata z Heureky.cz z 16.5.2017
Určitě doporučuju všem, s granulema byli vždycky spokojení jak kavkazáci, tak španělský vodní pes, a buldočka to dokonce úplně spasilo..několikaleté alergie, zvracení a průjmy se, přes stovky pokusů, podařilo vyřešit až díky hypoalergenímu, za studena lisovanému krmivu z Hulína, a to během prvních pár dní..nekrmím ničím jiným, pes je v kondici, bez problémů se zažívaním a srst se jen leskne. Děkuju za zalepení velké díry na našem trhu, jsem spokojená, a kdyby se v budoucnu třeba ještě zkrátila délka dodání, bude to dokonalost. :)
Radim hodnotil: Čas: 05:38 Datum: 11.04.2017
S tímto krmivem jsme nadmíru spokojeni! Dlouho jsme zkoušeli různé značky, ale náš pes - Akita-Inu, měl stále problémy s trávením a později i se srstí. Údajně snad z alergie na kuřecí, nebo lepek. Ani speciální krmiva moc nepomáhaly. Známí nám poradili Krmiva Hulín, zkusili jsme toto hypoalergenní krmivo s lososem a výsledek byl hned první den překvapivý už jen v tom, že náš pes vyžral s chutí plnou misku, což jindy nebylo u něj zvykem. Po prvotním lehčím průjmu ( což asi k první dávce bylo přirozené ) se vše upravilo a po asi dvou měsících můžeme říct, že je vše bez problémů. Ztratily se dřívější potíže s trávením, zlepšila se i srst, je lesklá, neprašná. Pes je veselejší, živější, nepolehává nám jako dříve. Toto krmení mohu jen vřele doporučit!
Zboží 2 / 2
CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek