Nejžhavější novinka!

 

       PELETY BOILIES TYPU

       POMERANČ a CHILLI 

         ! Novinka 2017 !

 Rok testování na závodech !

Výběrové rybí moučky, mléčné produkty, citrusový extrakt, ostré chili papričky.

    ! Vynikající výsledky !

    

Dárkové poukazy
Chcete udělat radost své drahé polovičce a nevíte si rady s výběrem zboží? Dárkovým poukazem to vyřešíte elegantně. V nabídce 300,- 500,- 1000,- 2500,-

 

 

 

 

 

 

Patička Vše od vody

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Podobné zboží
Rybolov na Zámečku

Zboží 1 / 2
Kód: HKPP10
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín

KRMIVO PRO PSY - Jehněčí s Kachnou, 1 kg

Hypoalergenní, ručně míchané krmivo, bez surovin způsobujících alergie u psů. S jehněčím, kachním a rybím masem, pohankou, rýží, ovocnou a zeleninovou dření. Bez konzervantů a ochucovadel. Více info v "Popisu výrobku"!
Připraveno k odeslání
Akce! -15 %
Běžná cena: 82 Kč
Ušetříte: 11 Kč
Cena bez DPH: 62 Kč
Cena s DPH: 71 Kč , plus doprava
 

Žádné hodnocení.
Varianty KRMIVO PRO PSY - Jehněčí s Kachnou, 1 kg
KRMIVO PRO PSY - Jehněčí s Kachnou, 1 kg

 

! Krmivo bez alergenních surovin !

Ručně míchané krmivo pro psy, lisované za studena, s antioxidanty a ostropestřcem ! 

 Bohatá směs nealergeních živočišných surovin, ovoce, zeleniny a kvasnic, s minimem škrobu 

 

  • Charakteristika krmiva:  Po úspěchu našeho ručně míchaného krmiva pro psy mezi chovateli, kteří si jej velmi oblíbili, jsme zařadili na základě rostoucí poptávky do výroby i krmivo, které neobsahuje žádné suroviny, které často způsobují u psů potravní alergii.

Suroviny způsobující alergie: Obiloviny obsahujících lepek, neboli gluten, což je obilná bílkovina. Dále pak drůbeží a hovězí maso, vejce, kukuřice, sója, mléčné produkty, celer, barviva, zchutňovadla, konzervanty.

Tuto hypoalergenní směs mícháme ručně a protlačujeme mokrou cestou na šnekových lisech. Za studena lisované krmivo mokrou cestou nedosahuje při zpracování vyšší teplotu, než 30 °C, díky protlaku mokrého těsta přes teflonové matrice, které nekladou tak velký odpor, jako železné matrice při granulaci. Následně jsou pelety dosoušeny při teplotě 38 °C ve speciální, kondenzační sušárně. Suroviny jsou hruběji mleté, silně slisované a proto nebobtnají psovi v žaludku (minimální riziko torze = přetočení žaludku ). 

Přirozený obsah vlákniny z ovocné a zeleninové drěně zajistí intenzívní trávení ve střevě, nedochází ke snížení peristaltiky střev = jejich pohybu a k usazování zbytků potravy na jejich stěnách, čímž se zanášejí mikroklky - drobné výběžky, jenž zvyšují povrch střevní stěny a tím i schopnost vstřebávání živin z potravy.

Směs je formována do pelet o průměru:

12 mm  -  pro menší plemena,

16 mm  -  pro střední plemena

24 mm   -  pro obří a velká plemena  

                 přičemž průměry 16 a 24 mm mají středovou dírku pro lepší rozkousnutí.

Větší průměry pelet, jsou vhodné i pro menší a střední plemena, protože se snadno díky středové dírce rozkousnou, psi je žerou kus po kuse, musí jej rozkousat a nehltají tak krmivo, když je drobnější.

Barva pelet je tmavě hnědá. Mají jemnou masovo – olejnatou vůni. Krmivo není dochucováno digestivy, přibarvováno ani aromatizováno - vše jsou jen kvalitní krmné suroviny! Použité tuky a oleje jsou stabilizovány vitamínem E - tokoferol - přímo od prvovýrobce. Krmivo obsahuje malý podíl jednoduchých cukrů z ovocné a zeleninové dřeně - údaj je významný jen pro psy se silnou cukrovkou.

Některé živočišné i rostlinné suroviny, které jsou v naší směsi, nelze vůbec použít v průmyslové velkovýrobě, pro jejich nezpracovatelnost v automatizovaných technologiích - např. lojové škvarky, čerstvá jablečná a mrkvová dřeň, syrové rybí maso, aj. Směs s těmito surovinami se musí míchat pozvolna za určitých podmínek a s notnou dávkou ruční práce. Proto je složení našeho krmiva velmi ojedinělé a vyjímečné na českém trhu!   

Do směsi přidáváme také silný přírodní antioxidant - Resveratrol - dodávaný v podobě jemně mletých jader modré vinné révy.

Resveratrol snižuje negativní působení volných radikálů v těle a tim i mimo jiné Oxidativní stres, čili přílišné stárnutí buněk. Dále ovlivňuje i metabolizmus lipidů - tuků - a jejich využití v organizmu.

  • Obsah surovin - řazeny sestupně: Jehněčí moučka, lososová moučka, kachní moučka ( jehněčí a kachní je vyrobena v ČR v menší provozovně s důrazem na kvalitu a čistotu moučky). Čerstvá vylisovaná dřeň z jablek a mrkve. Extrudovaná směs pohanky, jáhel, rýže a kukuřičných klíčků. Čerstvé, syrové rybí maso. Lososový olej, Pivovarské kvasnice, sladový květ, extrudované lněné semínko, drcený Ostropestřec Mariánský, mletá jádra vinné révy, inaktivované kvasniceprobiotikum pro zlepšení trávení a zvýšení imunity organizmu.

Celkem máme ve směsi: 60 % živočišných surovin, včetně syrového rybího masa + 5 % kvasnic, 14 % jablečné a mrkvové dřeně, 14 % extrudovaných rostlinných surovin, 3 % živočišných olejů a 4 % ostatních surovin.

Obsah přirozených živin na 1 kg krmiva.  NL ( hrubý protein ) - 28,5 %, Tuk – 16,5 %, Vláknina - 4,2 %,  Sacharidy - 2,8 %. Škrob 11,5 %. Popel 7,5 %.

Poznámka: Sacharidy pochází z ovoce a zeleniny, jde tedy o jednoduché cukry - fruktózu a glukózu, které jsou pro psa přijatelné. Popel je krmivářská hodnota a jde o označení zbytku při spálení jednotky směsi. Je to nespalitelný podíl a jde převážně o minerální látky. ( Nejde o popel přidaný do krmiva, jak je to mezi laickou veřejností v povědomí ! )

Nízké úrovně škrobu jsme dosáhli použitím rostlinných surovin s minimem škrobu, např. kukuřičné klíčky, zeleninové a ovocné dřeně, sladového květu, pohanky, hrášku, aj. Používáme jen suroviny bez obsahu lepku. Jde tedy o plně bezlepkovou směs.

Vitamíny:  A – 1.400 mj., C - 1100 mg., D3 – 120 mj., E - 518 mg, B1 – 6,48 mg, B2 – 4,1 mg, B6 - 21,20 mg, B12 - 37 mcg, B8 = Cholin – 698 mg, Beta karoten - 15 mg.

Minerály:  Ca – 1,9 %, P – 0,9 %, Na – 0,34 %, Cu – 10,5 mg, Fe – 160 mg, Zn – 32 mg, Se – 0,2 mg.

Energetická hodnota:   9,5  MJ / kg  =  2225 kcal / kg

  • Doporučené použití:   Krmivo je vhodné především pro psy trpící alergiemi, ale je perfektní i pro zdrávé psy. Mohou jej menší i aktivní psi, střední i velká plemena, psi mladého, středního i staršího věku. Pro psy bez cukrovky, ale s přecitlivělostí na lepek, drůbeží a hovězí maso, vejce, některé mořské plody, kukuřici, aj.

Pro staré psy, nad cca 14 let, je třeba krmivo odzkoušet, jak na něj reagují, hodně u nich záleží na kondici a plemeni. To samé platí i pro málo aktivní mini plemena, nezvyklá na pohyb a masitou stravu. Naše krmivo obsahuje vyšší podíl bílkovin a tuku, je třeba ho proto odzkoušet, zda jej takovýto pes dobře tráví. 

U velkých plemen a psů ve vysoké zátěži je potřeba dbát na jejich specifické nároky dle plemene a jejich aktivity, např. doplnění chondroprotetik = kloubních přípravků, zvýšit případně ještě energii našeho krmiva přidáním 5 - 8 %  ( 50 - 80 ml / kg pelet ) živočišného tuku, nebo lososového oleje.

Přechod na nové krmivo: U některých psů může chvíli trvat, než si na tento typ krmiva zvyknou a může je postihnout v prvních dnech průjem ( mikroflora střev se musí adaptovat na nové složení krmiva ). Jde většinou o psy stabilně krmené průmyslovými krmivy a bez příjmu syrového masa. Tady doporučujeme pozvolný přechod na naše krmivo. U psů krmených pestrou stravou a masem k tomuto nedochází.

  • Dávkování a množství krmiva je pro každého psa velmi individuální. Nelze striktně stanovit tabulkovou hodnotu množství krmiva, kterou má pes sežrat za den. Každý pes má vlastní, specifický metabolismus a tím také jiné nároky na výživu, a to i podle fyzického zatížení, ročního období, rychlosti vlastního metabolismu, stáří, atd.

Orientační spotřeba krmiva pro psa:  Nekrmte striktně podle tabulek, ale podle individuální potřeby psa. Obecně lze doporučit 15 - 20 g krmiva / kg živé váhy psa, dle jeho aktivity.

  • Doporučená doba spotřeby a skladováníBerte naše krmivo jako směs přírodních produktů, která je bez konzervantů a s přirozenými surovinami. Kvalitní hypoaergenní krmivo přece nemůže být plné konzervantů se záruční dobou rok i déle!

V letním horkém období ( nad 22 °C ), pokud nemáte chladnou místnost s teplotou do cca 18 °C, doporučuji spotřebovat nejlépe do 21 dnů. A rozhodně nemít krmivo v PVC obalech - hrozí, že se zapaří !

V zimním období nechte krmivo v nevytápěné místnosti ( garáž, zastíněná veranda, průjezd, dílna, aj. ), vydrží pak mnohem déle, doba spotřeby se tak prodlouží až na 3 - 4 měsíce - při teplotě do 12 °C. Občas krmivem protřepejte.

  • Skladování: Uchovávejte v chladu, nejlépe do cca 15 °C, a temnu, v prodyšných obalech - papírový, nebo PP pytel ( na obilí ), ne však v PVC obalech ( igelitový sáček, nebo taška, PVC pytel, či sud, aj. ) ! Je u nich riziko kondenzace vody na stěnách obalu díky kolísání okolní teploty, tím zvlhnutí a následné zaplísnění, nebo v teple zapaření !

Dobrá rada: Když už bude mít krmivo v plastovém obalu, mějte ho alespoň pootevřený aby "dýchalo" a jednou týdně krmivem protřepejte, aby nedocházelo ke vzniku specifického mikroklimatu ve spodních vrstvách, vhodného pro růst plísní.

Obaly s krmivem mějte na podložce - dřevěná paleta, karton, desky, ne na holém betonu, dlažbě, či železu, opět hrozí zaplísnění ve stykové části s takovýmto povrchem, který vede dobře teplotu a ta se často mění a tím se kondenzuje uvnitř obalu voda !

NESKLADUJTE KRMIVO SPOLEČNĚ S POTRAVINAMI !

! Mikroorganizmy, které psovi neuškodí, mohou vážně infikovat člověka !

  • Doporučujeme:  Kupte si k tomuto hypo alergennímu krmivu pro psy ještě  olej z Norského lososa, a zalejte psovi tyto pelety před podáním. Zvýšíte výrazně jejich energetickou i chuťovou hodnotu. Vhodné především v zimním období a pro velké aktivní psy.

Na 1 kg pelet dejte 5 - 8 % oleje, tj. 50 - 80 ml. Pravidelné podávání lososového oleje předchází, nebo i potlačuje některé typy kožních alergií, výrazně zlepšuje kvalitu a lesk srsti, kladně upravuje celkový metabolismus psa.

 

Specifikace
Váha 1 kg
Alternativy a podobné
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 1 / 2
CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek