Domů / PRO PSY / DOPLŇKY STRAVY PRO PSY
Proč zvolit právě krmiva z Hulína

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

Dárkové poukazy
Chcete udělat radost své drahé polovičce a nevíte si rady s výběrem zboží? Dárkovým poukazem to vyřešíte elegantně. V nabídce 300,- 500,- 1000,- 2500,-

 

 

 

 

 

 

Odběr novinek
Rybolov na Zámečku

Zboží 26 / 36

KOZÍ MLÉKO - Sušené plnotučné - pro psy, 500 g


Žádné hodnocení. Kód: SKM30 SUPER CENA
Alternativní náhražka mateřského mléka pro starší štěňata nebo pro pozvolný přechod z mléčné na pevnou stravu. Je nutné u psa odzkoušet snášenlivost na laktózu! První dávku mléka dejte v menším množství.
Krmiva Hulín Dodavatel: Krmiva Hulín
Dostupnost: Připraveno k odeslání
184 Kč
212 Kč , plus doprava
 
Porovnat Přidat do oblíbených
KOZÍ MLÉKO - Sušené plnotučné - pro psy, 500 g

 

! Alternativní přírodní doplněk výživy pro štěňata a mladé psy !

Možná alternativa za mateřské mléko v případě snášenlivosti laktózy !

 

  • Obsah živin v sušině: Hrubý protein 26 %.Tuk 31 %. Hrubý popel ( minerální látky ) 8 %. Škrob 0 %. Laktóza 33 %. Vlhkost 4 %.

Minerální látky ve 100 g prášku: Ca - 950 mg, P - 800 mg, K - 1450 mg, Fe - 0,2 mg, Mn - 4 mg, Zn - 3 mg, Cu - 100 mikro gr. 

Vitamíny ve 100 g prášku: B1 Thiamin - 5 mg, B2 - Ryboflavin - 12 mg, D - 230 mj, A - 12000 mj,

Energie:  76 kcal / 100 ml tekutého mléka.

  • Charakteristika:  Sušené kozí mléko je zdrojem pro psa vysoce stravitelné mléčné bílkoviny - kaseinu. Obsahuje ho více než mléko kravské, důležitý rozdíl však spočívá ve složení těchto bílkovin. Je to pravděpodobně i jeden z důvodů, proč organizmus mnohých psů snáší kozí mléko lépe, než mléko kravské. Vysoká biologická hodnota kozího mléka je také díky velmi příznivým obsahům vitamínů skupiny B zejména thyaminu (vitamín B1), riboflavinu (vitamín B2), pyridoxinu (vitamín B6) a kyseliny pantothenové (vitamín B3),  ale i obsahem minerálních látek a stopových prvků - zejména fosforu, draslíku, železa, mědi, zinku.

Relativně lepší stravitelnost kozího mléka je dána i rozměry a složením tukových částic, které se podobají mléku mateřskému. Tuk je přirozeně homogenní a tím mnohem lépe stravitelný. Kozí mléko, oproti kravskému, má také o něco nížší obsah laktózy ( mléčný cukr ), kterou někteří psi ve starším věku nemusí trávit dobře, díky nedostatku trávicího enzymu laktázy, nutného pro její dobré trávení.

Pozor ! Někteří psi mohou být plně nebo částečně intolerantní na laktózu - neschopnost organizmu trávit laktózu. Především u velmi mladých štěňat může mléčný cukr způsobit vážné zdravotní problémy - střevní koliky, průjmy, zvracení. Jde jen o to, jak je daná rasa nebo i jedinec geneticky přizpůsobený pro trávení laktózy. Někteří psi nemají s kozím mlékem problém, jiní mohou mít značný. Proto je třeba před prvním podáním postupovat velmi obezřetně, především u novorozených či několikadenních štěňat !  

Barva prášku je smetanově bílá, s charakteristickým, příjemným, jemným pachem i chutí po mléce, bez "kozí pachuti". Sušené kozí mléko je  konzistencí podobné hladké mouce.

  • Možnosti použití: Námi prodávané sušené kozí mléko je plnotučné a proto může být alternativním řešením při náhradě mateřského mléka především pro štěňata, např. pro osiřelá mláďata, štěňata narozená v početných vrzích, při odstavu štěňat, jako doplněk stravy pro březí a kojící feny, pro nemocná zvířata a zvířata v rekonvalescenci. Kozí mléko není vhodné pro psy citlivé na laktózu.

Kozí mléko je obsahem bílkovin a tuků podobné mléku feny, ale obsahuje více laktózy, kterou nemusí méně přizpůsobivýí psy dobře snášet ( viz víše - intolerance na laktózu ). Pokud ale není možnost zakoupit speciální delaktózované mléčné výrobky pro novorozená štěňata, může být kozí mléko použito v krajních případech i jako náhražka mateřského mléka ( je to menší zlo, než nechat štěně pojít hlady - např. u nalezenců, v útulcích, při nedostatku finančních prostředků, aj. ) od prvního dne narození až do cca 3 týdnů života, nebo v případě potřeby, jako doplňkové krmivo pro štěňata při přechodu na tuhé krmivo nebo jako doplněk stravy pro březí a kojící feny, kterým pomáhá zvyšovat přirozenou produkci mléka. Ale i u starších psů je nutné odzkoušet  napřed snášenlivost laktózy.

Dobré vědět: Podávání mléka " kopytníků " v praxi znamená, že i pes, který se dokázal přizpůsobit v raném věku neupravenému kravskému, či kozímu mléku ( je schopen trávit laktózu ), si uchová tuto schopnost jen tak dlouho, dokud celkem pravidelně dostává neupravené mléko. Může ji ale ztratit za relativně krátkou dobu, jestliže běžné mléko nedostane. Pak se může stát, že i když léta mléko kopytníků pes bez potíží konzumoval, dostane po něm průjem, vypije-li je znovu po delší přestávce - týdny. Je to ale velmi individuální a chovatel musí sám odpozorovat, co je pro jeho psa vhodné a co nikoliv.

Dávkování a příprava : 30 g prášku smíchejte s cca 100 ml teplé ( 40 - 50 °C ) vody a dobře rozmíchejte nebo rozšlehejte. Získáte 130 ml čerstvého kozího mléka. Nechte jej ochladnout na teplotu 36 - 38 °C a podávejte zvířeti.

Naše sušené kozí mléko je v potravinářské kvalitě a je baleno do potravinářských obalů. Jsme ale krmivářská firma a nemůžeme jej doporučit pro lidskou výživu.

  • Skladování a spotřeba: Skladujte v hermeticky uzavřených PVC obalech, především v suchu a temnu. Sušené mléko ve vlhku tvrdne. Pokud se vám to stane, rozdrťte hrudky a rozmíchejte je ve vodě mixerem. Spotřebujte při správném skladování do 10 měsíců od nákupu.

 

 

Specifikace
Váha 0.6 kg
K tomuto produktu můžeme doporučit
ARKTICKÝ KRILL - pro psy, 5 kg ARKTICKÝ KRILL - pro psy, 5 kg Kód: ARKP23
Vynikající zdroj vysoce stravitelných bílkovin, nenasycených mastných kyselin Omega 3 a…
1.125 Kč
Detail
PAMLSEK PRO PSY - Kachna s lososem 16 mm, 500 g PAMLSEK PRO PSY - Kachna s lososem 16 mm, 500 g Kód: PMLKL12
Vařený výrobek pro psy s kachním a lososovým masem. Určeno jako odměna pro psy, nikoliv…
134 Kč
Detail
Superprémiové krmivo - KUŘECÍ PRSA se PŠTROSÍM TUKEM, 5 kg Superprémiové krmivo - KUŘECÍ PRSA se PŠTROSÍM TUKEM, 5 kg Kód: SPKPT10
Krmivo ze syrové kuřecí prsní svaloviny, hovězích jater, pštrosího tuku a doplněné…
450 Kč
Detail
Olej z Ostropestřce - pro psy, 5 l Olej z Ostropestřce - pro psy, 5 l Kód: LOTP18
Za studena lisovaný olej z Ostropestřce Mariánského. Bez příměsí jiných olejů. Špičková…
25 %
410 Kč
Detail
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 26 / 36

O NÁS

Naše firma je v současné době jednou z největších, ryze českých firem, zabývajících se specializovanou výrobou a následným prodejem vlastních výrobků pro sportovní rybolov. Dnes již vyrábíme přes 400 druhů výrobků z vlastních receptur. Dále vyrábíme krmiva pro psy a ostatní zájmové chovy.

 

Adresa provozovny

Kostelní 988
768 24 Hulin

Telefon - účtárna: +420 603 805 809
Po - Pá 8.00 - 15.00

Telefon - poradenství - +420 739 050 079
Po - Ne 7.00 - 20.00

Email:

Poradenství: krmiva.hulin@seznam.cz

Expedice: expedice.krmivahulin@seznam.cz