Nejžhavější novinka!

 

           CHYTACÍ BOILIES 

    MLÉČNÁ KUKUŘICE

         ! Novinka 2017 !

Vynikající i do studené vody!

Dárkové poukazy
Chcete udělat radost své drahé polovičce a nevíte si rady s výběrem zboží? Dárkovým poukazem to vyřešíte elegantně. V nabídce 300,- 500,- 1000,- 2500,-

 

 

 

 

 

 

Patička Vše od vody

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Podobné zboží
S tímto zbožím kupují
Rybolov na Zámečku

Zboží 2 / 3
Kód: VGKO10
Krmiva Hulín Výrobce: Krmiva Hulín

Vojtěškové granule - pro koně, 1 kg

Kvalitní bílkovinné krmivo s vysokým obsahem dusíkatých látek a vlákniny. Vhodné zejména pro mladé koně, březí a laktující klisny, aj.
Připraveno k odeslání
Cena bez DPH: 22 Kč
Cena s DPH: 25 Kč , plus doprava
 

Žádné hodnocení.
Varianty Vojtěškové granule - pro koně, 1 kg
Vojtěškové granule - pro koně, 5 kg Vojtěškové granule - pro koně, 5 kg Kód: VGKO11  
105 Kč
ks
Detail
Vojtěškové granule - pro koně, 10 kg Vojtěškové granule - pro koně, 10 kg Kód: VGKO12  
180 Kč
ks
Detail
Vojtěškové granule - pro koně, 25 kg Vojtěškové granule - pro koně, 25 kg Kód: VGKO13  
350 Kč
ks
Detail
Vojtěškové granule - pro koně, 45 kg Vojtěškové granule - pro koně, 45 kg Kód: VGKO14  
562 Kč
ks
Detail
Vojtěškové granule - pro koně, 1 kg

 

  • Charakteristika:  Vojtěškové granule se vyrábí ze sušených mladých rostlin vojtěšky ( Medicago sativa ).  Na slunci dobře vysušené rostliny se pošrotují a následně zgranulují. Vojtěšková píce může obsahovat navíc cca do 20 % jetele, nebo jiných pícnin sušených a šrotovaných současně s vojtěškou.  Barva granulí je jasná, tmavě zelená, s velmi výraznou, typickou vůní po úsušcích. Průměr mají 10 mm, délku cca 2 - 3,5 cm.

Sušená vojtěška je velmi ceněným krmným komponentem kvůli vysokému obsahu rostlinných bílkovin, vlákniny a nízkému obsahu škrobu a cukru. Stravitelná energie vojtěšky je velmi podobná, jako u sladového květu a ovsa. Ale vojtěška má oproti nim mnohem vyšší podíl vápníku. Na rozdíl od jiných granulovaných směsí nejsou vojtěškové pelety melasovány a ani jinak upravovány přídavkem dalších surovin.

Její další významnou předností je to, že dodává organizmu pomalu uvolňující se energii, ve formě dobře stravitelné vlákniny a zásobuje ho kvalitním rostlinným proteinem, minerály a vitamíny, a to vše v přirozené formě.

Vojtěškové granule mají vysoký obsah vitamínů - karotenu, vit. A, E, B2, B5, B3, kys. listové, aj. Dále makroprvky: vápník, draslík, chlor, hořčík, síra, aj.  Mikroprvky: železo, mangan, kobalt, aj.

  • Možnosti použití:  Přidáním 0,5 kg vojtěškových granulí na 1 kg ovsa lze vyrovnat nevhodný poměr Ca a P. Navíc se do krmné dávky dostane optimální množství vlákniny, karotenu, vitaminu A, draslíku, hořčíku, železa, mědi, jódu a chlóru.

Na vojtěšku je ale nutné navykat zvířata pozvolna, kvůli vyššímu obsahu chloru, sodíku a draslíku. Může tak totiž u některých koní docházet k zadržování vody v organismu a tím dojít k otokům končetin. Nejčastěji se to může projevit u koní s boxovým ustájením a s minimem pohybu. Dále u koní na pastvinách a ve výbězích bez vody, a koní dostávající vyšší množství soli obsažených v průmyslových krmných směsích.

Granule je vhodné zkrmovat v suchém stavu. Jestliže je zpočátku nechtějí zvířata ochotněji přijímat, smíchejte je menším množstvím ovsa.

Obvykle podávané množství:  Laktující klisna 2 kg / den. Dospělí pracující koně 2 kg / den

Doba trvanlivosti 12 měsíců. Pytle uchovávat v suchu a šeru, na tepelně nevodivé podložce - paleta, kartony, aj.

 

Specifikace
Váha 1 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 2 / 3
CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek