Domů / OSTATNÍ KRMIVA / PRO KONĚ / Doplňky výživy pro koně
Proč zvolit právě krmiva z Hulína

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

Dárkové poukazy
Chcete udělat radost své drahé polovičce a nevíte si rady s výběrem zboží? Dárkovým poukazem to vyřešíte elegantně. V nabídce 300,- 500,- 1000,- 2500,-

 

 

 

 

 

 

Odběr novinek
Rybolov na Zámečku

Zboží 5 / 5

SILYMARIN 80% - Extrakt z Ostropestřce, 50 g


179 hodnocení Kód: SIL20 TOP KVALITA
Extrakt komplexu účinných látek - Silymarinu, ze semen Ostropestřce mariánského. Silné antioxidační, detoxikační a protizánětlivé účinky. Regeneruje jaterní buňky a chrání je před některými druhy jedů. Zvyšuje celkovou imunitu. Dovoz Itálie.
Výrobce: Mazzoleni
Dostupnost: Připraveno k odeslání
139 Kč
160 Kč , plus doprava
 
Porovnat Přidat do oblíbených
SILYMARIN 80% - Extrakt z Ostropestřce, 50 g

 

! Velmi účinný detoxikant organizmu savců !

! Velký význam má pro podporu funkce a ochranu jaterních buněk !

Přírodní extrakt z Ostropestřce !

 

 • Složení : Silymarin 80,2 %, z toho Silibinin a Inosilibin 31,4 %.

 

 • Charakterictika:  Silymarin je extrakt ze semene Ostropestřce mariánského, a jeho hlavní účinnou složkou je Silibinin. Dále obsahuje účinné látky Isosilibinin, Silikristin a Silydianin. Soubor těchto látek - Silymarin, vykazuje vysoký ochranný účinek ve vztahu k jaterním buňkám a jejich detoxikaci, který byl prokázán u savců. 

K největšímu uplatnění Silymarinu patří léčba důsledků otrav hepatotoxickými jedy (hepatotoxický = to, co je toxické, jedovaté vůči játrům). Sem patří cirhóza jater způsobená nadměrnou konzumací alkoholu, otravy způsobené tzv. muchomůrkovými jedy, což jsou jedy obsažené např. v muchomůrce zelené a dalších druzích jedovatých hub. Laboratorní experimenty potvrdily, že Silibinin je schopen chránit myší jaterní buňky před vlivem jedu právě z muchomůrky zelené. Silimarin působí proti produktům metabolizmu plísní a mnoha dalších nežádoucích faktorů, které přináší současná civilizace.

V laboratorních podmínkách bylo zjištěno, že Silibinin má silné protirakovinové účinky, konkrétně proti lidským nádorovým buňkám adenokarcinomu prostaty, nádorů prsu, ektocervixu ( tj. nádoru určité části děložního hrdla ) a konečně proti nádorovým buňkám plic.

Silymarin má na organizmus savců významné antioxidační, protizánětlivé a imunomodulační ( zvyšující rozsah imunity ) účinky. Účinně napomáhá při prevenci peroxidace lipidů, zabraňuje destrukci buněčných membrán. Zrychluje biosyntézu proteinů a regeneraci jaterních buněk.

Silymarin má omezenou rozpustnost ve vodě a má rovněž malou biologickou dostupnost, což znamená, že pro dosažení přiměřeného účinku se musí podávat větší dávky. Bylo ale zjištěno, že kombinace s lecitinem zvyšuje desetinásobně biologickou dostupnost silibininu v organizmu. Dobře rozpustný je Silymarin ještě v alkoholu a glykolu.

Hlavní účinná látka Silymarinu - Silibinin vykazuje obecně minimální toxicitu, naopak je využíván v léčbě různých otrav. Žádná úmrtí, či jiné vážnější vedlejší účinky nebyly zaznamenány v laboratorních testech při ústně podávaných dávkách 20 g/kg u myší resp. 1 g/kg hmotnosti u psů. Nedávné studie prokázaly, že silibinin by mohl pomoci při kontrole hladiny glukózy pro pacienty s cukrovkou II. typu.

Choroby, které pomáhá Silymarin léčit:

 • prevence před ztučněním jater
 • bakteriální onemocnění jater
 • otravy z léků a rostlinných jedů
 • zmírňuje následky chemoterapie
 • snižuje vedlejší negativní vliv léčiv
 • podpora trávení a peristaltiky střev
 • detoxikace organizmu
 • celkové zvýšení imunity

 

Využití u savců :

 1. velmi pozitivní účinek na játra
 2. podporuje tvorbu žluči
 3. chrání játra před toxikací léků a rostlinných jedů
 4. celkový detoxikant organizmu
 5. zvyšuje imunitu zesláblých jedinců po nemoci, podvýživě, týrání, aj.

 

Dávkování u některých zvířat:

 1. KONĚ:  Dle hmotnosti, obvykle u průměrné váhy koně cca 15 - 20 g / 100 kg krmiva ( nebo přepočtěte na koně a jeho individuální spotřebu krmiva na den ).

Vyšší dávka zvíře nijak neohrozí, jde jen o vyšší finanční náročnost pro chovatele. Nejlépe je zamíchat Silymarin do šrotované směsi s přídavkem cca 5 - 7 % krmného glycerolu, kdy dojde v trávicím traktu k jeho většímu využití. Při možnosti přidání Lecitinu do krmiva se využitelnost Silimarinu zvýší ještě více - viz. níže " Dobré vědět ".

 1. PRO PSY a KOČKY:  Protože je využití Silymarinu v organizmu savců závislé na obsahu lecitinu, který není v domácích chovech dostupný, může být dávka mnohem vyšší, než se doporučuje do průmyslově vyráběných krmiv s jeho obsahem. Viz. níže odstavec  " Dobré vědět ".

Lze tak dávkovat 1-2 g Silymarinu 80% / 20 kg hmotnosti psa / den ( odvážit si jej lze dobře na digitální kuchyňské váze ). Ideální je zaprášit vlhké krmivo, aby se zabránilo rozprachu tak malé dávky. Např. vařené či syrové maso a vnitřnosti, nebo vývarem či olejem poleté granule. Nebo s míchat s trochou sušených vajec ( asi 1 polévková lžíce, dle velikost psa ) a ty aplikovat na krmivo.

 

Ani vyšší jednorázová dávka zvíře neohrozí, nejde o léčivo, ale o doplněk výživy. Zvýší se akorát finanční zátěž pro chovatele. Preventivně podávat 2 - 3x týdně. Při intoxikaci organizmu denně do odeznění příznaků, max. ale asi měsíc, pak přejít na preventivní dávku. Po cca 4 měsících alespoň měsíc pauza.

 

Pozor - při vážných otravách např. pozřením jedovatých nástrah, aj., není Silymarin lékem! Je třeba ihned vyhledat veterinární pomoc. Silymarin je možné posléze užívat jako doplněk k léčbě. Nutno se ale o tom poradit s veterinářem! 

 • Dobré vědět:  Silymarin má omezenou rozpustnost ve vodě a má rovněž malou biologickou dostupnost v organismu, což znamená, že pro dosažení přiměřeného účinku se musí podávat větší dávky. Tyto nedostatky vedly k různým, laboratorně vysledovaným, variantám užívání Silymarinu. Například bylo zjištěno, že kombinací silibininu s lecitinem ( vysoký obsah je ho ve žloutku vajec, až 10 %, nebo v mase, zvláště vnitřnostech ) se zvyšuje až desetinásobně jeho biologická dostupnost v organismu.

Poznámka závěrem: Silymarin je nám dodáván v potravinářské čistotě. Nejsme ale potravinářský provoz a balíme jej v čistém, leč přece jen krmivářském prostředí. Nemůžeme jej proto doporučit pro lidskou spotřebu ...

Na velmi časté dotazy jen neoficiálně podotýkám, že preventivní dávkování pro dospělého člověka s podezřením na intoxikaci organizmu, při poškození činnosti jater alkoholem, nebo pro zvýšení imunity,  je vhodné asi 1 g ( 820 mg účinné látky ) Silimarinu na den, nejlépe spolu s tabletou lecitinu ( lze koupit v lékarně, či zdravé výživě ). Při chemoterapi ( rozhodně napřed konzultovat s lékařem! ), po léčbě otravy houbami, při cirhoze jater i 1x denně, po dobu nepříznivých příznaků, cca 30 dnů, pak obden. Konzultujte ale napřed s lékařem o možnosti podpory léčby Silymarinem a vhodnosti kombinace s předepsanými léky.

Specifikace
Váha 0.05 kg
K tomuto produktu můžeme doporučit
Pivovarské kvasnice - pro koně, 25 kg Pivovarské kvasnice - pro koně, 25 kg Kód: PKPK14
Vynikající surovina pro nemocné koně, stará zvířata, koně v rekonvalescenci, nebo v zátěži .
1.375 Kč
Detail
Ostropestřec Mariánský - Granulované expelery - pro koně, 25 kg Ostropestřec Mariánský - Granulované expelery - pro koně, 25 kg Kód: OSMG23
Granulované, mechanickou cestou získané expelery z Ostropestřce Mariánského. 2 - 3 %…
1.950 Kč
Detail
Svatojánský chléb - pro koně, 1 kg Svatojánský chléb - pro koně, 1 kg Kód: SVCL20
Drcené lusky z Rohovníku obecného, v domovině zvaného též Karob. Výborné doplňkové…
48 Kč
Detail
Olej z kukuřičných klíčků - pro koně, 5 l Olej z kukuřičných klíčků - pro koně, 5 l Kód: OLKL25
Za studena lisovaný olej z kukuřičných klíčků. Bez příměsí jiných olejů. Špičková…
20 %
410 Kč
Detail
Hodnocení
Ověřený zákazník z Heureky hodnotil: Čas: 12:53 Datum: 30.09.2018
Na rozdíl od dietních granulí silymarin bez problémů jí.
Ověřený zákazník z Heureky hodnotil: Čas: 12:53 Datum: 30.09.2018
Na rozdíl od dietních granulí silymarin bez problémů jí.
Zboží 5 / 5

O NÁS

Naše firma je v současné době jednou z největších, ryze českých firem, zabývajících se specializovanou výrobou a následným prodejem vlastních výrobků pro sportovní rybolov. Dnes již vyrábíme přes 400 druhů výrobků z vlastních receptur. Dále vyrábíme krmiva pro psy a ostatní zájmové chovy.

 

Adresa provozovny

Kostelní 988
768 24 Hulin

Telefon - účtárna: +420 603 805 809
Po - Pá 8.00 - 15.00

Telefon - poradenství - +420 739 050 079
Po - Ne 7.00 - 20.00

Email:

Poradenství: krmiva.hulin@seznam.cz

Expedice: expedice.krmivahulin@seznam.cz