Patříme k ryze českým, specializovaným výrobcům návnad a nástrah pro sportovní rybolov a krmiv pro zájmové chovy.

Vycházíme pouze z vlastních receptur, bez přebalování cizích výrobků ! 

 

I když dnes většina českých zákazníků hledá u drtivé většiny výrobků tu nejnižší cenu mnohdy bez ohledu na kvalitu (např. u potravin aj.), je paradoxem, že ve sportovním rybolovu v oblasti krmných  návnad a nástrah dají bez problému přednost přemrštěně drahým výrobkům. Důvodem povětšinou je fakt, že jde o věhlasné zahraniční značky, s luxusními obaly a pro rybáře zářivě barevným a úžasně vonícím zbožím. Přitom si vůbec neuvědomují, že jde pouze o krmné suroviny a ceny požadované za výrobky z nich jsou mnohdy tak vysoké, že by musely obsahovat zlatý prach, aby byly reálné. A proto:
 
! NEHLEDEJTE KVALITU JEN VE VYSOKÝCH CENÁCH A LUXUSNÍM OBALU ! 
 
Od mládí jsem nejen sportovní, ale i profesionální rybář, vystudovaný v oboru rybářství, a to na Střední rybářské škole ve Vodňanech a VŠ zemědělské, obor rybářství v Brně. Po létech praxe, jak v rybničním, tak i v umělém chovu ryb, jsem založil v roce 2007 firmu na výrobu nástrah a návnad pro sportovní rybolov s rozšířením také na krmiva pro bazénové ryby, zájmové chovy a posléze i krmiva pro psy. Tyto výrobní činnosti se velmi dobře doplňují skladbou surovin, takže u nich dosahujeme v nákupu nejnižších cen, jelikož odebíráme ve velkých objemech.
 
Dnes jsme již firma s 15 - 20 zaměstnanci ( dle sezónosti ) a zabýváme se třemi hlavními typy výroby: 
 
1.)  Výrobky pro Sportovní rybolov a chov ryb.
 
Výroba sortimentu pro sportovní rybolov je naší hlavní, velkou specializací. Vyrábíme netradiční a neokoukané směsi, které se liší od běžného standartu v této oblasti na našem trhu, jak surovinovým složením, tak i pro zákazníky přístupnými cenami. Všechny tyto naše výrobky testují jednak naše externí testovací týmy ( máme jich v současné době již osm ), ale především náš firemní, profesionální tým, který se účastní také prestižních rybářských závodů v ČR i zahraničí, kde se velmi dobře umisťuje a končí mnohdy na bodovaných místech, často před velkými a renomovanými firmami!
 
2.)  Krmivo pro psy
 
Vývoj krmiva pro psy u nás prošel několika lety zkoušek a testování u drobných chovatelů, u chovných stanic i u psích útulků. Prošli jsme vývojem mnoha receptur, s použitím širokého spektra surovin, až jsme dorazili k dnešní podobě krmiv, ve kterém se odráží dosavadní, především praktické zkušenosti. Nechtěli jsme vyrábět krmiva typu dnešních klasických průmyslových velkovýrob, ale krmiva blízká skutečné potřebě psů, krmiva která budou nejen výživná a pro psy zdravotně nezávadná, ale hlavně chutná a přirozená, bez dochucovadel, vitamínových a minerálních premixů, barviv, konzervantů a pokud možno s co nejmenším obsahem škrobu.
 
Směsi do krmiv pro psy připravujeme ručně a mícháme je pak ve speciálních míchačkách, jelikož mnohé suroviny, které používáme, nelze strojně zpracovat a lze je jen obtížně mechanicky míchat ( např. lojové škvarky, syrové rybí maso, čerstvou ovocnou a zeleninovou dřeň, atd.). Tuto směs pak lisujeme za studena na granulátoru do granulí 8 mm, nebo tvarujeme mokrou cestou do tvaru pelelet 12 - 24 mm. Případně ji extrudujeme na speciálně upraveném extruderu při relativně nízké teplotě 85 - 95 °C, kdy dochází k plastifikaci škrobu, nutné pro jeho přijatelné trávení psem, ale nedochází k úplné likvidaci některých specifických látek ( enzymy, vitamíny, aminokyseliny, aj. ). Takto na trh dodáváme několik druhů specifických typů krmiv s velmi kvalitním a přirozeným spektrem surovin, které je pro psa maximálně přijatelné, jak jen vůbec může být suché krmivo oproti syrovému masu, které je pro psa jen těžko nahraditelné.
 
3.)  Krmivo pro laboratorní hlodavce
 
V těchto krmivech je díky naši úzké specializaci a specifické registraci povoleno používat živočišné moučky, tj. rybí, drůbeží, vepřovou, masokostní, krevní aj., které se nesmí jinak používat na provozech vyrábějících krmiva pro hospodářská zvířata. Tím se významně lišíme od těchto provozů. Naše krmiva jsou tak díky obsahu živočišných bílkovin pro zvířata mnohem více atraktivnější, plnohodnotná a obsahují vše, co potřebují mnohá všežravá zvířata, spadající do kategorie "domácích", k životu.
 
Při výrobě vycházíme především z praktických poznatků velkých chovatelů jednotlivých skupin zvířat, se kterými úzce spolupracujeme a testujeme u nich naše krmiva před uvedením na trh. Díky tomu máme dnes již velmi dobře krmivo "vyladěno" především pro laboratorní myši a potkany.
 
Nedílnou součástí vývoje námi vyráběných krmiv je také neustálé studium a vyhledávání dostupných moderních poznatků z výzkumu v oblasti výživy zvířat, nových technologií úprav krmiv, pořizování vlastních technických zařízení  jak na jejich úpravu a zlepšení, tak na využití živin pro zvířata ve všech kategoriích pro které vyrábíme.
 
Naše krmiva jsou vždy postavena na mnohadruhovém základě, co se týče používaných surovin. Tím zajistíme přirozený komplex živin, vitamínů a minerálů v přírodní formě a nemůže tak dojít k jednostrannému příjmu živin. Používáme suroviny, které se ve velkovýrobě vůbec, nebo jen zřídka uplatňují. Snažíme se neustále vyhledávat nové zdroje kvalitních, ale i netradičních surovin tak, aby krmiva byla nejen plnohodnotná, ale pro zvířata atraktivní, chutná, dobře stravitelná a přizpůsobena pro jednotlivé kategorie, dle jejich specifických nároků na výživu.
 
Zásadně nepoužíváme do krmiv syntetická barviva ani aromata !
 
V roce 2010 si naše firma pořídila stroj na extruzi krmiv = tepelná úprava převážně obilovin a surovin s vysokým obsahem škrobu, která "předvaří" suroviny tak, že jsou o 30 – 40% lépe stravitelnější!  Přídavkem těchto surovin do našich granulovaných krmiv jsme získali při stejné ceně mnohem vyšší kvalitu!
 
Doufáme, že budete s našimi krmivy spokojeni a případně se s námi podělíte o vaše zkušenosti s jejich používáním.

Kvalita pro ryby, cena pro lidi!