Domů / KRMIVA A SMĚSI PRO RYBOLOV / SUROVINY PRO VÝROBU / Přísady
Proč zvolit právě krmiva z Hulína

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

Dárkové poukazy
Chcete udělat radost své drahé polovičce a nevíte si rady s výběrem zboží? Dárkovým poukazem to vyřešíte elegantně. V nabídce 300,- 500,- 1000,- 2500,-

 

 

 

 

 

 

Patička Vše od vody

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Odběr novinek
Rybolov na Zámečku

Zboží 5 / 17

Glycerol krmný - Glycerin 80 %, 1 l


231 hodnocení Kód: KGL10
Viskózní kapalina, nahnědlé barvy s charakteristickým pachem po surovinách a sladké chuti. Výborné zchutňovadlo do návnad a přísada do těst pro dosažení "vlhkého, gumovitého" vzhledu. Obsahuje 80% čistého glycerolu.
Výrobce: Krmiva HulínKrmiva Hulín
Dostupnost: Připraveno k odeslání
57 Kč
65 Kč , plus doprava
 
Porovnat Přidat do oblíbených
Glycerol krmný - Glycerin 80 %, 1 l

 

! Nabízíme krmný glycerol pro sportovní rybolov jako první v ČR ! 

! Vynikající přísada do těst a tekutých výrobků !

 

  • Charakteristika:  Krmný Glycerol, nebo také glycerín, je hygroskopická, nahnědlá,viskózní kapalina, s jemnou surovinovou vůní a se sladkou chutí. Je důležitou organickou sloučeninou a je součástí především rostlinných tuků. V současné době vzniká největší množství glycerolu, jako vedlejší produkt při průmyslovém zpracování ( reesterifikaci ) řepkového oleje.

Nejširší krmivářské uplatnění má glycerol u přežvýkavců a býložravců jako zdroj rychle dostupné energie. Je to velice důležitá látka pro tvorbu krevního cukru. Požadované parametry krmného glycerinu jsou 80% glycerolu, maximálně 0,5 % methanolu, 1,5 % netěkavého organického zbytku, 9 % popele a 9% vody. Krmný glycerol je viskózní kapalina, hnědožluté až hnědé barvy s charakteristickým pachem po surovinách a sladké chuti. Velmi snadno se mísí s vodou a alkoholem. 

  • Použití ve sportovním rybolovu:  Krmný glycerol používejte jen do výrobků pro sportovní rybolov, není v potravinářské kvalitě!

Je to vynikající zchutňovadlo, díky své sladké chuti a přirozené vůni. Má schopnost vázat ve výrobku vodu, takže výrobek, i po částečném vysušení, působí jakoby vlhkým dojmem, ale je tužší. Lze jej s úspěchem přidávat jako zvlhčovadlo do suchých, sypkých směsí - krmítkovek, method mixů a boilies mixů.

Jako ředící složku a ochucovadlo do tekutých směsí, mokrých těst na pelety a boilies. Jako nosič surovin pro výrobu tekutých potrav, boosterů, dipů aj. Vařením glycerol nedegraduje, neodpařuje se ze směsi a nesnižuje se jeho účinek. Na krmný glycerol reagují ryby velmi dobře díky jeho výrazné sladké chuti a přirozenému, jemnému pachu po řepce.

Vynikajícím chuťovým atraktorem je v kombinaci s melasou, nejlépe v poměru 1 : 1. Taková směs se perfektně hodí na zavlhčování krmítkovek a method mixů - zvlhčete směs a nechte odstát cca do 30 minut. Pak opět promíchejte a použijte. Výborné na výrobu krmných koulí. Udělejte si je 1-2 dny dopředu do zásoby a nechte zaschnout. Ztvrdé koule se dobřé hážou, nepraskají za letu a po dopadu do vody se rychle rozpadají.  

Ve vařených těstech na výrobu boilies funguje glycerín výborně především jako zchutňovadlo a zvlhčovadlo, kdy zadržuje vodu a tak i po částečném vysušení má výrobek pořád svěží vzhled a působí mírně vlhkým dojmem. Mimo to jej i dobře ochutí.

  • Bezpečnostní opatření: Glycerol je ve velkých dávkách slabě toxický. Způsobuje bolesti hlavy, žaludeční potíže a zvracení. Při dlouhodobém působení ve větších dávkách může způsobit až poškození jater.

Nejnižší toxická dávka krmného glycerinu, podaná ústně u člověka je 1,8 g / kg hmotnosti, což znamená, že 80 kg člověk by musel požít naráz nejméně 144 g ( 140 ml ) krmného 80 % glycerolu, aby se u něho projevily příznaky otravy.

Glycerin z pokožky odčerpává vlhkost a tím ji vysušuje, pracujte proto i s krmným glycerolem nejlépe v rukavicích. V případě potřísnění pokožky ji omyjte vodou a ošetřete vhodným hydratačním krémem - např. indulona. Při náhodném, větším požití ( viz. Nejnižšší toxická dávka ) zapijte mlékem a vyvolejte zvracení, případně vyhledejte lékaře.

  • Doporučené dávkování: 
Do těst s vlhkým vzhledem - měkčené boilies a pelety, obalovací těsto, chytací těsto, aj.:  100 - 120 ml / 1 kg suché směsi.
 
Krmný glycerol 80% nemá díky obsahu vody konzervační účinek! Dokáže však výrobek tzv. "změkčit" i při částečném vysušení, takže je stále mírně pružný, přitom velmi tuhý, ale propichnutelný jehlou, či snadno vrtatelný.
 
  • Skladování a spotřeba: Uskladněte Glycerín z dosahu dětí! Neskladujte spolu s potravinami! V dobře uzavřených lahvích spotřebujte nejlépe do 6 měsíců od nákupu, max. do 12 měsíců, při uskladnění v chladu a temnu.
 
Specifikace
Váha 1.2 kg
K tomuto produktu můžeme doporučit
PTAČÍ ZOB - Pepř a Chilli, 1 kg PTAČÍ ZOB - Pepř a Chilli, 1 kg Kód: PZ-P10
Speciální směs tříděných partiklů - drobných, drcených, nebo strouhaných semen různých…
94 Kč
Detail
Mouka kukuřičná - Krupice, 5 kg Mouka kukuřičná - Krupice, 5 kg Kód: SEFK024
Kukuřičná krupice o kalibrované zrnitosti 0,5 - 1,6 mm. Vhodná přísada na zvýšení…
170 Kč
Detail
Moučka Rybí - OLIHŇOVÁ, 0,5 kg Moučka Rybí - OLIHŇOVÁ, 0,5 kg Kód: RMOH10
Velmi hutná, aromatická, výběrová moučka z mořských hlavonožců - OLIHNÍ. Vynikající…
132 Kč
Detail
KONZERVANT TEKUTÝ - CARP, 0,5 l KONZERVANT TEKUTÝ - CARP, 0,5 l Kód: TKC10 DOPORUČUJEME
Hustý, tekutý konzervant na bázi organických kyselin. Bez barvy a zápachu, rozpustný ve…
100 Kč
Detail
Hodnocení
Ověřený zákazník z Heureky hodnotil: Čas: 11:39 Datum: 12.12.2018
Opět výborný doplněk
Ověřený zákazník z Heureky hodnotil: Čas: 11:33 Datum: 26.03.2018
velice dobrá zkušenost
Zboží 5 / 17

O NÁS

Naše firma je v současné době jednou z největších, ryze českých firem, zabývajících se specializovanou výrobou a následným prodejem vlastních výrobků pro sportovní rybolov. Dnes již vyrábíme přes 400 druhů výrobků z vlastních receptur. Dále vyrábíme krmiva pro psy a ostatní zájmové chovy.

 

Adresa provozovny

Kostelní 988
768 24 Hulin

Telefon - účtárna: +420 603 805 809
Po - Pá 8.00 - 15.00

Telefon - poradenství - +420 739 050 079
Po - Ne 7.00 - 20.00

Email:

Poradenství: krmiva.hulin@seznam.cz

Expedice: expedice.krmivahulin@seznam.cz