Domů / KRMIVA A SMĚSI PRO RYBOLOV / SUROVINY PRO VÝROBU / Přísady
Proč zvolit právě krmiva z Hulína

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

Dárkové poukazy
Chcete udělat radost své drahé polovičce a nevíte si rady s výběrem zboží? Dárkovým poukazem to vyřešíte elegantně. V nabídce 300,- 500,- 1000,- 2500,-

 

 

 

 

 

 

Odběr novinek
Rybolov na Zámečku

Zboží 9 / 18

KONZERVANT TEKUTÝ - CARP, 0,5 l


705 hodnocení Kód: TKC10 DOPORUČUJEME
Hustý, tekutý konzervant na bázi organických kyselin. Bez barvy a zápachu, rozpustný ve vodě. Působí proti plísním a bakteriím v mokrých směsích, určených pro ryby.
Výrobce: Lohmann Animal
Dostupnost: Připraveno k odeslání
83 Kč
100 Kč , plus doprava
 
Porovnat Přidat do oblíbených
KONZERVANT TEKUTÝ - CARP, 0,5 l

 

Tekutý konzervant s výborným konzervačním účinkem !

! Vyvinuto speciálně pro sportovní rybolov !

 

  • Charakteristika: Jde o směs organických kyselin s konzervačním účinkem na nosiči známým pod svým systematickým názvem propan-1,2-diol (též 1,2-dihydroxypropan, methylethylglykol, nebo methylethylenglykol). Je to organická sloučeninaviskózní kapalina bez barvy a zápachu, mísitelná s vodou. Tento nosič konzervačních látek nemá žádný vliv na ryby. Používá se také v potravinářském průmyslu, např. při výrobě džusů, limonád, aj.

Konzervant Carp má schopnost vázat ve výrobku vodu, takže výrobek i po částečném vysušení ( asi na 25% vlhkosti ) působí "vlhkým dojmem". Je stále částečně pružný, velmi tuhý, ale propichnutelný jehlou, či snadno vrtatelný. Dalším sušením vám však nakonec vyschne úplně "na kost". 

Hmotnost 1 l konzervantu Carp je cca 1,2 kg.

Bezpečnostní při práci s konzervantem: Přesto, že nejde o příliš silný koncentrát, ani významě nebezpečnou chemikálii, zacházejte s konzervantem obezřetně. Uskladněte ho z dosahu dětí! Neskladujte s potravinami! Při potřísnění si umyjte ruce mýdlem! Při náhodném požití zapijte mlékem pro jeho neutralizaci a vyvolejte zvracení, případně vyhledejte lékaře.

  • Použití: Tento konzervant používejte jen ke konzervaci výrobků pro sportovní rybolov! Nepoužívat do suchých, sypkých směsí - krmítkovek, method mixů, aj., pouze do tekutých směsí, mokrých těst, pelet a boilies, které chcete déle uchovávat. Vařením v páře se u konzervantu Carp nesnižuje jeho konzervační účinek. Při delším vaření výrobku ve vodě se může částečně vyluhovat z jeho povrchové vrstvy.

Mokré výrobky, které chcete uchovávat v uzavřených obalech, je nutné pře uzavřením vysušit cca na 20 - 25 % vlhkost. U velmi mokrých výrobků ( vlhkost nad 30 % ) konzervant jen prodlužuje dobu skladovatelnosti, která se bude odvíjet od okolní teploty, nekonzervuje však takový výrobek trvale na 100 %.

Ideální, dlouhodobé konzervace dosáhnete pokud výrobky necháte před zabalením cca 1 - 2 týdny proschnout v přepravkách na ovoce ( dle okolní teploty, ale bez umělého tepla a přímého slunce! ). Vlhkost u výrobky by měla klesnout na cca 25 % ( výrobek je hodně tuhý a jen mírně vlhký ). Pokud je nechcete dále sušit, můžete je zabalit do PVC obalů.

Důležitá je pak teplota a doba při skladování. Pro dlouhodobé skladování ( 3 a více měsíců ), v uzavřených PVC obalech, skladujte nejlépe do 10 - 15 °C. Krátkodobě ( 1 - 3 měsíce ) do 20 °C. U plně vysušených výrobků, v prodyšných obalech se doba skladovatelnosti významě prodlužuje. Jen pozor na moly, rádi suché výrobky napadají a konzervant jim nevadí. 

  • Doporučené dávkování: 
Do výrobků, které budou hodně vysušené - vlhkost pod 20 % ( pelety, boilies ): 
70 g / 1 kg mokré směsi
 
Do výrobků vlhkých - vlhkost 25 - 30% ( měkčené boilies, obalovací těsto, aj.):  
100 g / 1 kg mokré směsi
 
              - Mokrou směsí se rozumí konečná směs včetně vajec, vody a všech tekutých doplňků - boostery, tekuté potravy, aminokoplexy, aj.
 
Použití konzervantu je velmi individuální, a jeho dávkování závisí na spoustě faktorů!
Za maximální dávku lze považovat 100 g na 1 kg konečné směsi - to je směs včetně tekutých složek, vajec a vody. Toto množství dávejte do rizikových surovin náchylných na plísně a kvasinky = játrová a masová těsta s výrazným obsahem krevní moučky, tekutých jater, masové a rybí moučky, rybího masa, nebo čerstvých mléčných produktů - sýry. Především ale tehdy, kdy počítáte s tím, že chcete mít výrobek tzv. měkčený, tzn. stále průžný, vlhký a měkký, aby šel probodnout pouze jehlou.
 
Dávku můžete snížit na 70 - 80 ml / kg konečné směsi, pokud dáváte do těsta suroviny s částečným antibakteriálním účinkem, jako je např. přírodní česnek, pepř, chilli, kyselina mléčná a citrónová, kuchyňská sůl nad 8 % obsahu, nebo kdy směs neobsahuje masové, rybí a krevní moučky, a nebo když výrobek vysušíte pod cca 20 % vlhkosti.
  • Skladování a spotřeba: Konzervant skladujete mimo dosah dětí v dobře uzavřeném obalu v temnu do 24 °C. Chraňte před trvalým slunečním svitem. Spotřebujte do 12 měsíců od nákupu. 
 
Specifikace
Váha 0.6 kg
K tomuto produktu můžeme doporučit
Glycerol čistý - Bezvodý glycerin 99,5 %, 1 l Glycerol čistý - Bezvodý glycerin 99,5 %, 1 l Kód: CGL11
Velmi hustá kapalina, transparentní barvy bez výraznějšího pachu, má mírně sladkou…
118 Kč
Detail
KREVNÍ MOUČKA, 1 kg KREVNÍ MOUČKA, 1 kg Kód: SR11b020
Sušená plná krev. Vynikající atraktor vhodný do masových a kombinovaných směsí pro ryby.
55 Kč
Detail
Barva Aroco - TMAVĚ ČERVENÁ, 75 g Barva Aroco - TMAVĚ ČERVENÁ, 75 g Kód: 90131
Prášková barva, velmi dobře rozpustná ve vodě, v potravinářské kvalitě. Je velmi…
105 Kč
Detail
Booster - RED ROB KLASIK, 500 ml Booster - RED ROB KLASIK, 500 ml Kód: RSR08053
Vynikající booster z populárního koření pro ryby - Robin Red, rozpuštěného ve speciální…
25 %
97 Kč
Detail
Hodnocení
Richard hodnotil: Čas: 21:33 Datum: 31.03.2019
Supéér vecička splnil moje očakávanie.
Ověřený zákazník z Heureky hodnotil: Čas: 11:45 Datum: 12.12.2018
Výborný konzervační přípravek
Ověřený zákazník z Heureky hodnotil: Čas: 17:49 Datum: 15.06.2018
Konzervant jsem použil a splnil svůj účel.
Zboží 9 / 18

O NÁS

Naše firma je v současné době jednou z největších, ryze českých firem, zabývajících se specializovanou výrobou a následným prodejem vlastních výrobků pro sportovní rybolov. Dnes již vyrábíme přes 400 druhů výrobků z vlastních receptur. Dále vyrábíme krmiva pro psy a ostatní zájmové chovy.

 

Adresa provozovny

Kostelní 988
768 24 Hulin

Telefon - účtárna: +420 603 805 809
Po - Pá 8.00 - 15.00

Telefon - poradenství - +420 739 050 079
Po - Ne 7.00 - 20.00

Email:

Poradenství: krmiva.hulin@seznam.cz

Expedice: expedice.krmivahulin@seznam.cz