Nejžhavější novinka!

 

             BOILIES

 KRILL SE ŠVESTKOU

       ! Novinka 2017 !

 

 Nová kombinace rybího masa, krillu, LT mouček + sušeného mléka a natrávených jater. Obsahuje také moučku z Gammarusů.

 

Velmi dobře účinný po celé hlavní lovné období !

Dárkové poukazy

 

Chcete udělat radost své drahé polovičce a nevíte si rady s výběrem zboží? Dárkovým poukazem to vyřešíte elegantně. V nabídce 300,- 500,- 1000,- 2500,-

Patička Vše od vody

 

Navštivte naše týmové stránky. Můžete na nich najít Zprávy od vody, Rady a tipy, ale můžete také shlédnout Videa od vody nebo Video recenze.

 

Podobné zboží
! Rybolov na Zámečku !

 

DOPORUČUJEME KONZERVANT TEKUTÝ - CARP, 0,5 l
[+] zvětšit
Kód: TKC10
Výrobce: Lohmann Animal

KONZERVANT TEKUTÝ - CARP, 0,5 l

Jde o směs organických kyselin, na glykolovém nosiči, bez barvy a zápachu, rozpustné ve vodě. Působí proti plísním a bakteriím v mokrých směsích, určených pro ryby.
Připraveno k odeslání
Cena bez DPH: 83 Kč
Cena s DPH: 100 Kč , plus doprava
 

Žádné hodnocení.
Varianty KONZERVANT TEKUTÝ - CARP, 0,5 l
KONZERVANT TEKUTÝ - CARP, 1 l KONZERVANT TEKUTÝ - CARP, 1 l Kód: TKC12  
168 Kč
l
Detail
KONZERVANT TEKUTÝ - CARP, 5 l KONZERVANT TEKUTÝ - CARP, 5 l Kód: TKC14  
790 Kč
ks
Detail
KONZERVANT TEKUTÝ - CARP, 10 l KONZERVANT TEKUTÝ - CARP, 10 l Kód: TKC15  
1.480 Kč
ks
Detail
KONZERVANT TEKUTÝ - CARP, 20 l KONZERVANT TEKUTÝ - CARP, 20 l Kód: TKC12  
2.760 Kč
ks
Detail
KONZERVANT TEKUTÝ - CARP, 0,5 l

 

Tekutý konzervant s výborným konzervačním účinkem !

 

  • Charakteristika:   Jde o směs organických kyselin s konzervačním účinkem na nosiči známým pod svým systematickým názvem propan-1,2-diol (též 1,2-dihydroxypropan, methylethylglykol, nebo methylethylenglykol). Je to organická sloučeninaviskózní kapalina bez barvy a zápachu, mísitelná s vodou. Tento nosič konzervačních látek nemá žádný vliv na ryby. Používá se také v potravinářském průmyslu, např. při výrobě džusů, limonád, aj. Tato směs konzervantů má schopnost vázat ve výrobku vodu, takže výrobek i po částečném vysušení působí "mokrým dojmem", je tuhý a gumovitý. Hmotnost 1 l konzervantu Carp je 1,2 kg.
  • Bezpečnostní opatření: Přesto, že nejde o příliš silný koncentrát, ani významě nebezpečnou chemikálii, zacházejte s konzervantem obezřetně! Uskladněte ho z dosahu dětí! Neskladujte s potravinami! Při potřísnění si umyjte ruce mýdlem! Při náhodném, větším požití zapijte mlékem pro jeho neutralizaci a vyvolejte zvracení, případně vyhledejte lékaře.
  • Použití: Tento konzervant používejte jen ke konzervaci výrobků pro sportovní rybolov! Nepoužívat do suchých, sypkých směsí - krmítkovek, method mixů, aj., pouze do tekutých směsí, mokrých těst, pelet a boilies, které chcete déle uchovávat. Vařením se u konzervantu Carp nesnižuje jeho konzervační účinek.

Mokré výrobky, které chcete uchovávat v uzavřených obalech, je nutné vysušit cca na 20 - 25 % vlhkost. U velmi mokrých výrobků konzervant jen prodlužuje dobu skladovatelnosti, která se bude odvíjet od okolní teploty, nekonzervuje je však 100 % ! Ideální, dlouhodobé konzervace dosáhnete pokud výrobky necháte cca 1 - 2 týdny proschnout v přepravkách na ovoce ( dle okolní teploty, ale bez umělého tepla a přímého slunce! ) a pak uchovávat v prodyšných obalech ( přepravky na ovoce, rašlové pytle, tašky na boulies, aj. ), nebo částečně prodyšných obalech ( papírové, jutové a tkané PP pytle, aj. ). Důležitá je také teplota a doba při skladování. Pro dlouhodobé skladování ( na měsíce ), v uzavřených PVC obalech, skladujte do 8  - 10 °C. Krátkodobě ( 2 - 4 týdny ) bez omezení teploty.

  • Doporučené dávkování: 
Do těst, které budou hodně vysušené (pelety, boilies):       60 - 70 g / 1 kg mokré směsi
Do těst vlhkých ( měkčené boilies a pelety, obalovací těsto, aj.):     90 - 100 g / 1 kg mokré směsi
 
Mokrou směsí se rozumí směs včetně vajec a všech tekutých doplňků - boostery, tekuté potravy, tekuté dipy, aj.
 
Použití konzervantu je velmi individuální, a jeho dávkování závisí na spoustě faktorů!
Za maximální dávku lze považovat 100 g na 1 kg konečné směsi - to je směs včetně tekutých složek, vajec a vody. Toto množství dávejte do rizikových surovin náchylných na plísně a kvasinky = játrová a masová těsta s výrazným obsahem krevní moučky, tekutých jater, masové a rybí moučky, rybího masa, nebo čerstvých mléčných produktů - sýry. Především ale tehdy, kdy počítáte s tím, že chcete mít výrobek tzv. měkčený, tzn. stále průžný, vlhký a měkký, aby šel probodnout pouze jehlou.
 
Dávku můžete snížit na 70 - 80 ml / kg suché směsi, pokud dáváte do těsta suroviny s částečným antibakteriálním účinkem, jako je např. přírodní česnek, pepř, chilli, kyselina mléčná a citrónová, kuchyňská sůl nad 8 % obsahu, nebo kdy směs neobsahuje masové, rybí a krevní moučky, a nebo když výrobek vysušíte pod cca 25 % vlhkosti.
 
Konzervant Carp tedy nemá jen konzervační účinek, ale dokáže i výrobek tzv. "změkčit" i při poměrně větším vysušení, takže je stále částečně pružný, velmi tuhý, ale propichnutelný jehlou, či snadno vrtatelný.
 
Specifikace
Váha 0.6 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek