Domů / KRMIVA A SMĚSI PRO RYBOLOV / PARTIKLY a SEMENA
Proč zvolit právě krmiva z Hulína

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

Dárkové poukazy
Chcete udělat radost své drahé polovičce a nevíte si rady s výběrem zboží? Dárkovým poukazem to vyřešíte elegantně. V nabídce 300,- 500,- 1000,- 2500,-

 

 

 

 

 

 

Odběr novinek
Rybolov na Zámečku

Zboží 1 / 26

TYGŘÍ OŘECH SKINNED - LOUPANÝ - 8-14 mm, 300 g


Žádné hodnocení. Kód: TGSK20
Novinka! Obroušený Tygří ořech, zbavený slupky - získá se čisté sladké jádro. Mnohem vyšší vnadící účinnost. Vynikající jako vařený nebo nakládaný. Doporučujeme.
Výrobce: TIGERNUTS TRADERSTIGERNUTS TRADERS
Dostupnost: Připraveno k odeslání
74 Kč
85 Kč , plus doprava
 
Porovnat Přidat do oblíbených
TYGŘÍ OŘECH SKINNED - LOUPANÝ - 8-14 mm, 300 g

 

Novinka - obroušené jádro tygřího ořechu !

Mnohem vyšší vnadící efekt pro kapry i amury !

Přímí dovoz z Valencie - Španělsko

 

  • Obsahuje:  8 % bílkovin, 26 % tuku - z toho je 82 % nenasycených mastných kyselin!, 21 % cukrů, 26 % vlákniny, 31% škrobu. Tygří ořech má významný obsah vitamínů - především vit. E, ale i vit. C a skupiny vit. B.  Z minerálů pak např. draslík, fosfor, hořčík, vápník aj.

 

  • Charakteristika: Tygří ořech ( angl. Tigernuts ), lat. Cyperus sculentus lativum, není vlastně ořechem, ale podzemní hlízou! Domovinou je mírné pásmo, na evropském kontinentu je to především Španělsko, kde mu říkají Chufa. Tygří ořech je též nazýván Zemní mandlí, pro svou velmi podobnou a příjemnou chuť.

Tygří ořech je pěstován především jako potravina, ale je využíván hojně též jako krmivo pro hospodářská zvířata a také ve sportovním rybolovu. Ve Španělsku z něj vyrábí bezlepkovou mouku, olej na smažení a nealkoholický nápoj Horchata de Chufa, což je tekutina vzdáleně podobná mléku. Tigernuts má velmi dobrou výživnou hodnotu a je výrazně sladký.

Celosvětově nejuznávanější kvalita tygřích ořechů je z oblasti Valencie ve Španělsku, odkud pochází i naše zboží, které nakupujeme přímo od výrobce!

  • Možnosti použití:  Obroušený Tygří ořech se dá ve sportovním rybolovu použít v mnoha úpravách a variantách. Vždy by však měl být naložen min. 24 hodin ve vodní lázni, aby nabobtnal. V suché formě by při větším pozření rybami mohl vyvolat podobné problémy jako suchý hrách - meteorismus, potrhání střev.

Nejvíce populární je asi Tygří ořech vařený:  Před použitím namočte do vody na 24 hodin, pak 30 minut povařte a ponechte namočené v lázni, ve které jste tygří ořech vařili, až se vytvoří z vody hustá suspenze. Poté do pár dnů spotřebujte, nebo zamrazte. Možno take zakonzervovat cukrem jako zavařeninu - 0,7 kg cukru na 1 kg ořechů i s vodou.

Další velmi atraktivní úpravou pro ryby je fermentace - kvašení:  zalejte ořechy čistou vodou ( nevařit ! ) tak, aby byly zcela potopené a nechte při teplotě 20 - 24 °C tak dlouho, až proběhne kvasný proces. Ořechy pak můžete uchovávat zcela ponořené v původním láku, v chladu do 12 °C poměrně dlouho - až cca 1 rok, protože jsou konzervovány produkty kvašení - kyselinou mléčnou aj. organickými kyselinami.

Nakládané Tygří ořechy:  ořechy zalijeme vodou ( musí být celé ponořené v nálevu) s přísadou cukru, nebo ještě lépe melasy. Na 1 kg ořechů použijeme cca 750 gramů cukru, nebo nejlépe nálev s 200 ml melasy a necháme naložené 5 - 7 dnů v chladu - do max.12 °C. Do nálevu můžete přidat také různé přírodní pachové atraktory - skořici, vanilku, anýz, česnek, směs koření, chilli, aj.

Drcené Tygří ořechy: vynikající přísada do boilies a těst. Doporučuji ořechy přebrat, velké použít na chytání v celku a malé podrtit. Ořechy namelte na vhodném zařízení ( kafemlýnek, mixer, nejlépe však mlýnek na ořechy, aj.) na jemnou, či hrubší moučku, dle vlastního uvážení a přidejte do svých výrobků pro ryby a to cca 10 - 15 % = 100 - 150 g / kg.

Balení :  300 g v kelímku a 600 g v sáčku se zipem.

Skladování a spotřeba: Skladujte v suchu a temnu, bez dopadu slunečního záření. Spotřebujtre nejlépe do 6 měsíců od nákupu při skladovací teplotě do 18 °C.  Pozot na napadení produktu moly. Pokud se tak stane, dejte sáček do mikrovlnky a na 30 sec. zapněte. Moly to zničí a rybám to nijak nevadí.

Specifikace
Váha 0.3 kg
K tomuto produktu můžeme doporučit
Boilies - AMUR SPECIÁL - Vodní řasy, 500 g Boilies - AMUR SPECIÁL - Vodní řasy, 500 g Kód: SR13b08b1
Nová, zcela inovovaná receptura našeho nejdéle vyráběného boilies. S obsahem vodních…
110 Kč
Detail
Method mix - JARNÍ KAPR s CHILLI, 2,5 kg Method mix - JARNÍ KAPR s CHILLI, 2,5 kg Kód: MTXKC11
Novinka 2018 ! Směs v netradiční a neokoukané příchuti sladkého karamelu a pálivé…
155 Kč
Detail
Method mix - AMUR s VODNÍ ŘASOU, 2,5 kg Method mix - AMUR s VODNÍ ŘASOU, 2,5 kg Kód: MTXAR11
Novinka 2018 ! Mnohodruhová směs jemně mletých surovin, která mimo jiné obsahuje hnědou…
170 Kč
Detail
POP UP - Mini  Ø 8 mm - OLIHEŇ, 15 g POP UP - Mini Ø 8 mm - OLIHEŇ, 15 g Kód: PUMO10
Nejmenší plovoucí boilies české výroby! Vlastní receptura! Plovoucí boilies obsahující…
65 Kč
Detail
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 1 / 26

O NÁS

Naše firma je v současné době jednou z největších, ryze českých firem, zabývajících se specializovanou výrobou a následným prodejem vlastních výrobků pro sportovní rybolov. Dnes již vyrábíme přes 400 druhů výrobků z vlastních receptur. Dále vyrábíme krmiva pro psy a ostatní zájmové chovy.

 

Adresa provozovny

Kostelní 988
768 24 Hulin

Telefon - účtárna: +420 603 805 809
Po - Pá 8.00 - 15.00

Telefon - poradenství - +420 739 050 079
Po - Ne 7.00 - 20.00

Email:

Poradenství: krmiva.hulin@seznam.cz

Expedice: expedice.krmivahulin@seznam.cz