Domů / KRMIVA A SMĚSI PRO RYBOLOV / BARVY
Proč zvolit právě krmiva z Hulína

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

Dárkové poukazy
Chcete udělat radost své drahé polovičce a nevíte si rady s výběrem zboží? Dárkovým poukazem to vyřešíte elegantně. V nabídce 300,- 500,- 1000,- 2500,-

 

 

 

 

 

 

Odběr novinek
Rybolov na Zámečku

Zboží 2 / 11

Barva Aroco - TITANOVÁ BĚLOBA - pigment, 75 g


Žádné hodnocení. Kód: 4850
Pigmentová barva, velmi dobře rozmíchatelná ve vodě, v potravinářské kvalitě. Je velmi vydatná. Vhodná pro barvení suchých sypkých směsí, mokrých těst, dipů, tekutých potrav, aj.
Výrobce: Aroco a. s.
Dostupnost: Připraveno k odeslání
71 Kč
86 Kč , plus doprava
 
Porovnat Přidat do oblíbených
Barva Aroco - TITANOVÁ BĚLOBA - pigment, 75 g

 

Velmi kvalitní a vydatná barva české výroby !

Rozmíchatelná v sypkých i kapalných směsích  

 

  • Charakteristika:  Titanová běloba, čili oxid titaničitý ( chem. vzorec TiO2 ) je chemická sloučenina kyslíku a titanu. Je to velmi rozšířený anorganický pigment, kterého se průmyslově vyrábí miliony tun ročně. Používá se jako součást nátěrových hmot a plastů, v papírenském, kožedělném a gumárenském průmyslu, při úpravě keramiky, ale také jako aditivum v potravinářství nebo jako přísada v kosmetice a ve farmacii.

Titanová bšloba kterou nabízíme je v potravinářské kvalitě, od známého českého výrobce Aroco. Práškové pigmenty, oproti klasickým rozpustným barvám, jsou barevné mikro až nano částice, které se nerozpouští, ale díky své nano velikosti se v jakémkoliv nosiči - pevném či tekutém - velmi dobře rozptylují. Je to velká výhoda oproti rozpustným barvám se kterými se velmi špatně barví suché, sypké směsi, kde se vyžaduje nízká vlhkost, takže nedochází k plnému uvolnění barvy rozpuštěním krystalů.

Titanová běloba je plně netoxická pro lidský organizmus i vodní prostředí. Je velmi dobře rozmíchatelná v suchých sypkých směsích ( krmítkovky, method mixy, aj. ), ve studené i teplé vodě, v alkoholu i glycerolu - ideálně za pomocí tyčového mixeru. Má pudrovitou strukturu a vysokou barvivost.

Pigmentová barva má "mastný" charakter, takže nepráší, zato velmi dobře ulpí na všem, čeho se dotkne. Při rozsypání se dobře odstraní z látek vykartáčováním za sucha, z pevných povrchů setřením hadrou a následně omytím vodou. Potřísněnou pokožku omyjte teplou vodou a mýdlem. Barva není nijak agresivní - snad jen u velmi citlivých jedinců můýe vyvolat alergickou reakci, tak jako i jiné pro ně alergenní látky. Pro dávkování použijte nejlépe nerezovou lžičku - plastovou pigmen díky pórům obarví!

  • Možnosti použití: Titanová běloba je vhodná pro barvení suchých sypkých směsí - krmítkovky, method mixy, práškové dipy, aj. Do směsí na výrobu boilies a pelet, do plovoucích nástrah, obalovacích těst, tekutých posilovačů, aj.

Dávkování a aplikace:  Obecně lze začít na 25 - 30 g / kg suché směsi, ale jen při jejím světlém základu. Čím bude směs tmavší díky surovinám ( rybí moučky a liquidy, kvasnice, melasa, aj. ), tím více je třeba přidat pigmentu, ale tím horší bude i výsledek - barva nebude bělostně zářivá, ale matná do slonové kosti. Proto doporučuji použít titanovou bělobu jen pro světlé směsi, kde dosáhnete nejlepšího barevného efektu.

Při použití v tekutých nosičích, hlavně hustších, je nutno barvu míchat vysokootáčkovým míchadlem - šlehač, mixer, vrtačka, aj., aby se částice rovnoměrně rozptýlily. Ve vodě se budou časem usazovat na dně, proto před použitím obsah protřepejte. U hustých kapalin k tomu nedochází.

V sypkých směsích titanovou bělobu promíchejte nejlépe míchadlem na vrtačce, nebo v míchačce. Teprve potom do ní přidávejte vodu a tekuté složky ( při výrobě těst ). Do zavlhlé či úplně mokré těstové směsi se pigment ručně velmi špatně zapravuje. Vyžaduje to pak strojní míchání.

  • Skladování a spotřeba:  Pigmentovou barvu Titanová běloba skladujte v suchu a temnu. Spotřebujte nejlépe do 12 měsíců od zakoupení.
Specifikace
Váha 0.1 kg
K tomuto produktu můžeme doporučit
SUŠENÁ VEJCE - pro ryby, 1 kg SUŠENÁ VEJCE - pro ryby, 1 kg Kód: SR11b170
Neředěná, prášková směs žloutků a bílků v přirozeném poměru. Přísada vhodná nejen pro…
174 Kč
Detail
Podběráková tyč - NGT 3v1 Screw Fix Net Handle 3m, 1 ks Podběráková tyč - NGT 3v1 Screw Fix Net Handle 3m, 1 ks Kód: FNH-HANDLE-3M-SF
Novinka! Inovovaná podběráková velmi pevná kaprová tyč 3v1 od anglické značky NGT. Tyč…
390 Kč
Detail
KONZERVANT TEKUTÝ - CARP, 1 l KONZERVANT TEKUTÝ - CARP, 1 l Kód: TKC12
Hustý, tekutý konzervant na bázi organických kyselin. Bez barvy a zápachu, rozpustný ve…
178 Kč
Detail
Dóza bílá s širokým hrdlem - 1180ml, 10 ks Dóza bílá s širokým hrdlem - 1180ml, 10 ks Kód: V-VL-0351
Praktická dóza s širokým hrdlem, o objemu 1180ml. Šroubovací, vodotěsný uzávěr. Vhodná…
240 Kč
Detail
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
Zboží 2 / 11

O NÁS

Naše firma je v současné době jednou z největších, ryze českých firem, zabývajících se specializovanou výrobou a následným prodejem vlastních výrobků pro sportovní rybolov. Dnes již vyrábíme přes 400 druhů výrobků z vlastních receptur. Dále vyrábíme krmiva pro psy a ostatní zájmové chovy.

 

Adresa provozovny

Kostelní 988
768 24 Hulin

Telefon - účtárna: +420 603 805 809
Po - Pá 8.00 - 15.00

Telefon - poradenství - +420 739 050 079
Po - Ne 7.00 - 20.00

Email:

Poradenství: krmiva.hulin@seznam.cz

Expedice: expedice.krmivahulin@seznam.cz