Domů / KRMIVA A SMĚSI PRO RYBOLOV / ATRAKTORY
Proč zvolit právě krmiva z Hulína

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

qiwg dquwhu dqw hudwq 

Dárkové poukazy
Chcete udělat radost své drahé polovičce a nevíte si rady s výběrem zboží? Dárkovým poukazem to vyřešíte elegantně. V nabídce 300,- 500,- 1000,- 2500,-

 

 

 

 

 

 

Odběr novinek
Rybolov na Zámečku

Zboží 14 / 48

KYSELINA MRAVENČÍ - Acidum formicum, 100 ml


Žádné hodnocení. Kód: KMR10
Neředěná, čistá, 86 % organická kyselina, bez příměsí jiných kyselin. Vyskytuje se v přírodě v mravenčím a včelím jedu, nebo kopřivách. Přirozený a účinný atraktor pro ryby. Také i částečný konzervant.
Výrobce: Krmiva HulínKrmiva Hulín
Dostupnost: Připraveno k odeslání
50 Kč
60 Kč , plus doprava
 
Porovnat Přidat do oblíbených
KYSELINA MRAVENČÍ - Acidum formicum, 100 ml
 
! Velmi dobrý chuťový i pachový atraktor pro ryby !
Stabilizuje výrobky proti plísním a kvašení !
 
  • Charakteristika:  Kyselina mravenčí ( lat. acidum formicum ), též značená jako metanová kyselina, je nejjednodušší karboxylovou kyselinou. Je to bezbarvá, na vzduchu dýmající, ostře až dusivě páchnoucí kapalina s leptavými účinky. Její teplota tání a varu jsou podobné jako u vody. Má silné redukční účinky na mikroorganizmy - omezuje jejich výskyt a množení. Je nejsilnější z karboxylových kyselin, protože neobsahuje žádný uhlíkatý řetězec.

Syntetická kyselina mravenčí se užívá k výrobě barviv, na odstraňování bradavic, v gumárenství a v koželužství k odvápnění kůže.V potravinářství jako přídatná látka do potravin pod označením E 236. Používá se také do přípravků na čištění vodního a močového kamene ve WC. Ve včelařské praxi se páry kyseliny mravenčí používají jako účinný prostředek k tlumení varoázy.

Kyselina mravenčí neředíme a nabízíme ji v 86 % koncentraci, jak ji dodává výrobce. Je dobře rozpustná ve vodě. Má hustou konzistenci podobnou studenému oleji a o 20 % výšší hmotnost než voda, 1 l kyseliny mravenčí váží 1,20 kg.

Bezpečnost při práci:  I když je koncentrace vysoká, nejde o silnou žíravinu, která by ihned poleptala pokožku. Při dotyku s pokožkou ji kyselina mravenší podráždí, čemuž se kůže začne bránit tak, že zčervená, což ale způsobí pouze svědění a po opláchnutí je účinek rychle pomíjivý. Při manipulaci s ní, pracujte v rukavicích a ochranných brýlích, v dobře větraném prostoru. Nečichejte ke kyselině z blízka, má dusivý, velmi ostrý, štiplavý pach. Při zasažení pokožky, či sliznice, postižené místo důkladně omyjte čistou vodou, pokožku mýdlem. Chraňte před dětmi !

  • Možnosti použití:  Kyselina mravenčí se dá prakticky přidat do jakékoliv směsi ( krmítkovky, method mixy, těsta na boilies, chytací těsta, aj. ), určené pro lov či vnadění ryb. A to do sladkých, rybích, masových i kořeněných. Záleží jen na přidaném množství, aby nepřebíjela přirozený charakter výrobku. Ryby cítí kyselinu mravenčí velmi dobře i v minimálním množství!

Doporučené dávkování:  3 - 4 ml / 1 kg  =  30 - 40 ml / 10 kg 

  • Dobrá rada: Odměřené množství Kyseliny mravenčí ( pro přesné odměření je ideální injekční stříkačka ) nalejte do vody, kterou použijete k navlhčení těsta, jen tak se dobře a rovnoměrně rozmístí ve výrobku. Nelejte ji koncentrovanou přímo do suché směsi, nerozmícháte ji dobře a rovnoměrně.

Pokud hnětete těsto ručně, doporučuji použít gumové rukavice! Pokud by jste měli záděrku, či jinou drobnou ranku, bude vás silně pálit!

Při potřísnění kůže si ihned zasažené místo omyjte důkladně mýdlem a vodou! Při zasažení očí a sliznic ( ústa ) proplachujte intenzivně vodou.

Nejde sice o nijak silnou žíravinu, ale zacházejte s látkou v ochraných prostředcích ( rukavice, brýle ) a nejlépe mimo obytné místnosti !

  • Skladování a spotřeba: Skladujte mimo dosah dětí! V hermeticky uzavřených PVC lahvích, v šeru, bez přístupu slunečního záření, při teplotě max. do 24 °C. Spotřebujte do 24 měsíců od zakoupení.
Specifikace
Váha 0.15 kg
K tomuto produktu můžeme doporučit
TYGŘÍ  OŘECH - MOUČKA - strouhaná, 1 kg TYGŘÍ OŘECH - MOUČKA - strouhaná, 1 kg Kód: TGOM10
Jemně strouhaný, surový tygří ořech. Balení 12,5 kg je vakuově zabalené! Špičková…
128 Kč
Detail
Rollbal JSA - na výrobu boilies, 24 mm Rollbal JSA - na výrobu boilies, 24 mm Kód: 16006
Velká, plastová, tvarovací deska pro ruční výrobu boilies o průměrech 16 mm, 20 mm,…
375 Kč
Detail
Glycerol krmný - Glycerin 80 %, 6 kg Glycerol krmný - Glycerin 80 %, 6 kg Kód: KGL12
Viskózní kapalina, nahnědlé barvy s charakteristickým pachem po surovinách a sladké…
360 Kč
Detail
KRMIVO PRO PSY - Extrudované - S LOSOSOVÝM OLEJEM, 2,5 kg KRMIVO PRO PSY - Extrudované - S LOSOSOVÝM OLEJEM, 2,5 kg Kód: GREXL200
Inovovaná receptura - 30 % syrového rybího masa z Tresky + mořská řasa Kelp, lososová…
175 Kč
Detail
Hodnocení
David hodnotil: Čas: 22:39 Datum: 24.02.2019
Dobrý den chtěl bych se zeptat zda mužů do boilie směsi přidat společně s kyselinou mravenčí take kyselinu maselnou? Zda se spolu snesou a nepokazim tak vysledne boilies?
Zboží 14 / 48

O NÁS

Naše firma je v současné době jednou z největších, ryze českých firem, zabývajících se specializovanou výrobou a následným prodejem vlastních výrobků pro sportovní rybolov. Dnes již vyrábíme přes 400 druhů výrobků z vlastních receptur. Dále vyrábíme krmiva pro psy a ostatní zájmové chovy.

 

Adresa provozovny

Kostelní 988
768 24 Hulin

Telefon - účtárna: +420 603 805 809
Po - Pá 8.00 - 15.00

Telefon - poradenství - +420 739 050 079
Po - Ne 7.00 - 20.00

Email:

Poradenství: krmiva.hulin@seznam.cz

Expedice: expedice.krmivahulin@seznam.cz