Inaktivované kvasnice ( obchodní název Biodox ) se vyrábí řízenou termolýzou pekařských kvasinek Saccharomyces Cerevisiae ve vodní suspenzi, při teplotě 45 - 70 °C max., kdy při pomalém zahřívání po dobu 5 hodin nedojde k uhynutí kvasničné buňky, ale k jejímu zapouzdření do klidového stádia. Tzn. že buňka je v obalu, který ji chrání před okolním prostředím a je stále živá. Jakmile se dostane do prostředí pro ni příhodného ( střevo ), obal se rozpustí a buňka začne pracovat jak má.  

Použití kvasinek Biodox u psů: Jejich cílem je udržet dobře vyváženou mikroflóru střev a tím tak zajistit podporu prospěšné, dominantní ( převažující ) mikroflóry. 

Používá se z důvodu výrazného zlepšení činnosti trávícího traktu z hlediska motoriky ( pohybu ), intenzity trávení a vstřebávání. Nedochází k trávícím potížím, zácpám. Výkal je kompaktní, bez intenzivního zápachu. Zvíře je klidné, bez stresů, chutná mu, má pěknou lesklou srst, mnohdy se ztrácí různé problémy s exémy, alergiemi, aj. S Biodoxem má velice dobré zkušenosti také velký španělský výrobce krmiv Dibaq.

Kvalita pro ryby, cena pro lidi!